Okunma Sayısı: 9
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Sony, Farklı Oyunlar Yapmak İçin Oyun Stüdyoları Satın Alacak


Sony, Farklı Oyunlar Yapmak İçin Oyun Stüdyoları Satın Alacak

Sony, rakiplerine cevap vermek için yeni girişimlere başladı. Bu girişimlerden bir tanesi de yeni oyun stüdyoları satın almak olacak.

Orijinal PlayStation’ın piyasaya sunulmasından bu yana Sony, dünya çapındaki çeşitli stüdyolarında birinci sınıf seçkin ürünler elde etmek için yorulmadan çalıştı. Çoğunlukla, Sony'nin kendisi bu stüdyoları açtı, ancak şimdi PlayStation 5’in özel oyunlarını üretecek geliştiricileri desteklemek için mevcut stüdyoları satın alma çabalarına başladı.


Bu duyuru, PS5’in lansmanının başlangıcında şirketin ilk parti stüdyolarına “organik büyüme ve satın almalarla” yatırım yapmayı planladığını belirten Sony CEO'su Jim Ryan’dan geliyor. Sony, 2011'den bu yana; Sly Cooper, Infamous ve yaklaşan Ghost of Tsushima gibi PlayStation özel oyunlarını yapan Sucker Punch Productions'ı satın aldığından bu yana büyük bir stüdyo ile anlaşma yapmadı.Jim Ryan tarafından açıkça belirtilmese de, Sony’nin mevcut stüdyoları satın alma konusundaki yeni planının Microsoft’un son birkaç yıldaki agresif kazanımlarına bir cevap olabilir. Microsoft'a özel oyunlarının bulunmadığına dair eleştirilerin ardından, Xbox'un başı Phil Spencer; Obsidian Entertainment, Ninja Theory, Playground Games ve daha fazlası dahil olmak üzere Xbox Oyun Stüdyoları çatısı altında toplanacak çeşitli stüdyolar almaya çalıştı. Sony, yıllardır birlikte çalıştığı Imsoniac Games'i satın alabilir. 

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!