Okunma Sayısı: 66
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

İki Yıl Boyunca Kullanılmayan Xbox Live ve Diğer Microsoft Hesapları Kapanıyor


İki Yıl Boyunca Kullanılmayan Xbox Live ve Diğer Microsoft Hesapları Kapanıyor

Hiç yalnızca zorunluluktan açtığınız ve açtıktan sonra hemen unuttuğunuz bir kullanıcı hesabınız var mı? Eğer bu tanıma uyan bir Microsoft ya da Xbox Live hesabınız varsa yakında kontrol etmek isteyebilirsiniz. Çünkü Microsoft 30 Ağustos 2019’dan itibaren, 2 yıl boyunca kullanılmayan hesapları kapatmaya başlayacak.
İyi haber şu ki; bu politikanın asıl amacı ölü, sahte ya da anlamsız hesapları temizlemek. Eğer Microsoft hesabınızı sıklıkla kullanmıyor ancak yine de kapanmasını istemiyorsanız, yapmanız gereken şey giriş yapmanın dışında birkaç kolay adımda hesabınızı geliştirmek ve güncel tutmak. Microsoft’un yeni faaliyet politikasında açıkladığı üzere devam eden bir aboneliğinizin olması ya da herhangi bir satın alma işlemi gerçekleştirmeniz durumunda hesabınız bu aboneliğin devam ettiği sürece etkin kalacak. Bu nedenle Microsoft hesabınızı yıllık Xbox Live, Microsoft Office ya da buna benzer bir abonelik için kullanıyorsanız hesabınızın aktiflik durumu hakkında endişelenmenize gerek yok. Çünkü bu aboneliğinizin sona erdiği tarihten itibaren iki yıl daha hesabınız aktif kalmaya devam edecek.Yine Microsoft hesabınızda herhangi bir bakiye bulunması durumunda hesabınız asla kapatılmayacak. Dolayısıyla hesabınıza bir miktar para bulundurmanız ya da Microsoft’un size iade etmesini beklediğiniz herhangi bir ödemeniz varsa hesabınızın kapanması söz konusu değil. Bunların dışında bir ana hesaba bağlı alt hesaplardan oluşan bir aile hesabınız varsa, alt hesaplardan biri aktif olduğu sürece ana hesap aktif olmaya devam edecek. Ana hesap için iki yıllık kapatılma süresi hiçbir aktif alt hesabının kalmadığı tarihten itibaren işlemeye başlayacak.

Yukarıda değindiğimiz istisnaların dışında eğer Microsoft Mağazası’nda bir uygulama yayınlar ya da Microsoft vasıtasıyla bir sertifika kazanırsanız yasal şartları taşıdığınız sürece hesabınız daima aktif kalacak. Microsoft hesap yönetim sayfasından hesabınızın durumunu ve kullanmadığınız takdirde ne kadar süre sonunda kapanacağını kontrol edebilirsiniz.

Kaynak

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!