Okunma Sayısı: 18
  • 1
  • 0
  • 0
  • 1

LootBox Hakkında Önemli Gelişme!


LootBox Hakkında Önemli Gelişme!
Oyunlarda lootbox konusunda çekinceleri olanlardan mısınız? Ya da bu kadar rastgele olması sizi rahatsız mı ediyor? O zaman size güzel bir haberimiz var. Dünyanın en büyük üç donanım üreticisi olan Nintendo, Microsoft ve Sony oyun yayıncılarından lootboxlarda kazanma ihtimalinin açıklanmasını talep etti.Federal Ticaret Komisyonu içinde oyunlar hakkında yapılan bir konuşma sırasında, ESA -Eğlence Yazılım Birliği-  teknik politika baş müşaviri Michael Warnecke, ünlü donanım şirketlerinin -Sony, Microsoft, Nintendo- nasıl bir anlaşma istediğini açıkladı.

''Bu sabah Microsoft, Nintendo ve Sony'nin ESA'ya platformları için geliştirilen oyunlarda ücretli ganimet kutuları kullanımına ilişkin yeni politikaları adına bir taahhütte bulunduklarını bildirmekten memnuniyet duyuyorum. Özellikle, bu lootboxları ekleyen yeni oyunlar ve oyun güncellemeleri için geçerli olacak. Ve platformlarında mevcut olan oyunlar da rastgele sanal ögeler elde etmenin nadirliğini veya olasılıklarını açıklamak durumunda kalacak.''

Bunun neden gerekli olduğunu da söylemlerinde açıkladılar.

''Bence zaten ekonomi budur. Hepimizin satın aldığımız ürünlerin ne olduğunu anlamamız gerektiğini düşünüyorum. Ana konu bunu nasıl yapıyoruz meselesi. Yapabileceğimiz şey, temelde lootbox kültürünü çok bozmadan net bir şekilde insanların ne aldıklarını anlamalarını sağlayan bir açıklama getirmek. Lootbox satın alan kişiler ek olarak bu oyunu sevdikleri için de alıyor. Çalışan, yaşı büyük kişiler işten geldiklerinde bunu rahatlama ögesi olarak kullanıyor. Ama biz bu endüstride ebeveyn rolü üstlenmeli ve çocukları korumaya çalışmalıyız.''  Peki bu adım lootbox kültürünü tamamen öldürecek mi? Muhtemelen hayır, ama en azından oyuncular ortaya konacak olan kazanma/kazanmama oranları ile daha doğru bir satın alma eğilimi gösterebilirler. Bu değişiklik 2020 yılında başlayacak. EA ve Activision şimdiden bu uygulamaya uyacaklarının sözünü verdiler. -EA, gözlerimi yaşartıyorsun.- Aylar önce Amerika'da anne ve babalar çocuklarının lootbox satın almasıyla şikayetlerini yargıya iletmişlerdi. Baskı bu uygulamanın hayata geçmesini sağladı. Bakalım önümüzdeki günlerde lootbox kültüründe daha neler olacak ve bu uygulama işe yarayacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!