Okunma Sayısı: 115
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Star Wars Evreni'nin Işın Kılıçları Hakkında


Star Wars Evreni'nin Işın Kılıçları Hakkında
George Lucas tarafından yaratılan Star Wars Evreni, gerek hikayesi gerekse içinde bulunduğu kurgulanmış silahlar ile çok geniş bir evren. Bu evrendeki en çok dikkat çeken silah ise kuşkusuz farklı renkleriyle Işın Kılıçları. Peki bu ışın kılıçlarının renkleri nereden geliyor? Işın Kılıçlarının renkleri içinde bulunan Kyber Kristali'ne göre farklılık gösteriyor. Bu kristaller ise Ilum adlı bir gezegende Jedi Düzeni'nin sahip olduğu donmuş kristal mağaralarından çıkarılıyor. Kristaller mağaralarda farklı renkleriyle birlikte mevcut.Kendine bir silah yaratma arayışında olan Jedi'lar, Kyber'ları kullanarak Işın Kılıçlarını yaratıyorlar. Tabi ki Sith'ler burada bulunan taşları kullanmıyorlar. Onlar kendi ürettikleri yapay kristalleri kullanıyorlar. Bu kristallere Synth-Crystal deniyor. Sith kılıcına daha sonra değineceğiz.

Baştan söyleyelim bütün renkli kılıçlar film serisinde gösterilmedi. Öncelikle filmde gösterilen kılıçlar hakkında bilgi vereceğiz. Daha sonra ise Genişletilmiş Star Wars Evrenindeki kılıçları inceleyeceğiz. Hadi başlayalım.

1. Yeşil Işın Kılıcı
Yeşil ışın kılıcı Jedi'lara aittir. Güçle birlikte barış getiren anlamına gelir. Daha çok çarpışmalardan önce diplomatik yolları deneyen Jedi'lar kullanır. Bu kılıcı kullanan Jedi'ların en büyük özelliği güçteki büyük potansiyelleridir. Luke Skywalker, Yoda ve Qui-Gon Jinn tarafından kullanılmıştır.

2. Kırmızı Işın Kılıcı
Bu kılıç kötülüğü ve gücü temsil eder. Jedi'ların yollarının ve yöntemlerinin yanlış olduğuna inanan Sith Lord'ları ve Karanlık Tarafı seçmiş Jedi'lar tarafından kullanılır. Kılıçlar doğal taşların aksine yapay olarak üretilmiştir. Diğer bir tasarımdaki farklılık ise Sith kılıçlarının daha ofansif dizayn edilmiş olmalarıdır. Darth Vader, Darth Sidious, Dart Maul ve Kylo Ren gibi Sith Lordları tarafından sahip olunmuştur.

3. Mavi Işın Kılıcı
Adaleti ve korumayı temsil eder. Mavi ışın kılıcı sahipleri aydınlık taraf için savaşan Jedi Koruyucularıdır. Bu kılıcın sahipleri genel olarak yetenekli iyi dövüşçülerdir. Daha önce Obi-Wan Kenobi ve Anakin Skywalker tarafından kullanılmıştır.

4. Mor Işın Kılıcı
Ahlaki olarak belirsizlik anlamına gelir. Bu kılıcı kullananların hem Aydınlık Taraftan hem de Karanlık Taraftan tekniklerini kullanması kılıç sahiplerinin böyle anılmasına neden olmuştur. Zaten mor rengi de buradan alır. Kırmızı kötülüğün ve mavi iyiliğin renginin birleşmesinden doğan mor ışın kılıcı. Mor kılıç sahipleri agresif bir dövüş stiline sahiptir. Kullanan kişiler Mace Windu ve Mara Jade Skywalker olarak bilinir.

Genişletilmiş Star Wars Evreni Kılıçları


5. Sarı Işın Kılıcı
Anlamı şaşırtmaca ve takiptir. Karanlık tarafı arayan ve yok eden Jedi Nöbetçileri tarafından kullanılır. Genellikle bu nöbetçiler casusluk konusunda uzmandır. Soğuk sarı ve canlı sarı gibi iki farklı türü vardır. Soğuk sarı Jedi Nöbetçiler tarafından kullanılırken canlı sarı çok yetenekli dövüşçü ve aydınlık tarafa bağlı Jedi'lar tarafından kullanılır. Soğuk sarı Yarael Poof ve Plo Koon tarafından kullanılırken, sıcak sarı Qu Rahn tarafından kullanılmıştır.

6. Turuncu Işın Kılıcı
Turuncu kılıcında sarı gibi iki farklı türü vardır. Bunlar canlı turuncu ve açık turuncu. Canlı turuncu Nöbetçiler tarafından kullanılır ve anlaşmayı temsil eder. Canlı turuncu ışın kılıcı sahipleri dövüşte gizlilik ve yaratıcı teknikleri tercih eder. Yaddle bu ışın kılıcına sahiptir. Açık turuncu olanı ise fiziksel olarak güçlü kişileri temsil eder. Kullananlar anlaşıldığı üzere fiziksel olarak kuvvetli Jedi'lardır. Lowbacca bu kılıcı kullananlardandır.

7. Gri Işın Kılıcı
Sakinliği ve açık zihni temsil eder. Bu ışın kılıcını kullananlar sakin ve yaşayan güce odaklanmış kişilerdir. Tera Sinube bu ışın kılıcını kullanmaktadır.

8. Siyah Işın Kılıcı
Kendine odaklılığı temsil eder. Bu ışın kılıcı kullananlar kendi kararlarına daima inanırlar. Aynı zamanda kılıç Dark-Saber olarak bilinir. Pre Vizsla bu kılıcı kullanmıştır.

9. Beyaz Işın Kılıcı
Bağlılığı ve hizmet etmeyi temsil eder. Kendinden büyük düşüncelere hizmet edenler tarafından kullanılır. Bundan dolayı beyaz ışın kılıcı İmparatorluk Şövalyeleri tarafından kullanılır.

Güç sizinle olsun...

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!