Okunma Sayısı: 274
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Doğanın İyileştirici Gücü: Aloe Vera Mucizesi


Doğanın İyileştirici Gücü: Aloe Vera Mucizesi

Aşağıdaki öneriler bazı vücut alerjilerine neden olabilir. Lütfen denemeden önce doktorunuza danışınız. Aloe bitkisi, yapraklarındaki suyu jele dönüştüren bir bitkidir. Bu jelin nemlendirici etkisi vardır ve güneş yanıkları, ısırıklar, küçük kesikler veya yaralar ve diğer cilt sorunları için idealdir. Bununla birlikte, mağazadan satın alınan birçok aloe ürünü, boyalar gibi potansiyel olarak zararlı katkı maddeleri içerir. Bu yazıda, aloe vera yapraklarını kolayca jelleştirmek için taze aloe vera yapraklarının nasıl kullanılacağını açıklayacağım. Aloe jeli, evinizdeki aloe bitkisinin yapraklarını veya çiçekçiden satın aldığınız otları kullanarak yapmak çok kolaydır.Aloe vera jeli yapmak için ihtiyacınız olan şeyler: • Bir veya iki aloe vera yaprağı

 • Bir bıçak veya sebze soyucu

 • Küçük bir kaşık

 • Bir blender

 • Saklamak için hava geçirmez bir kap

 • Toz halde C vitamini ve/veya E vitamini (isteğe bağlı)


Bir seferde yalnızca bir veya iki yaprak kullanmak en iyisidir. Çünkü jel başka hiçbir koruyucu olmadan yaklaşık bir hafta saklanabilir. Daha uzun bir süre saklamak istiyorsanız, dondurmanız veya bir C veya E koruyucu eklemeniz gerekir. Gerekli tüm malzemeleri topladıktan sonra aloe vera jeli yapmak sadece 30 dakika sürer. • Aloe yapraklarını hazırlayın


Bitkiden taze aloe yaprağı çıkarmak için önce bitkinin tabanındaki dış yapraklardan birini kesin. Mağazadan satın alınan yaprakları da kullanabilirsiniz. Kiri temizleyin, iyice durulayın ve ardından bir bardak veya kasede 10-15 dakika dik durun. Bu, sarı reçinenin bıçaklardan akmasına izin verir. Reçine, cildi tahriş edebilecek maddeler içerir, bu nedenle bu adımı tamamlamak önemlidir. Reçine tamamen boşaltıldıktan sonra yapraklardaki tüm artıkları yıkayın ve kalın deriyi bir bıçak veya sebze soyucu ile soyun. • Jel yapmak


Yapraklar soyulduktan sonra doğal aloe vera jeli göreceksiniz. Küçük bir kaşıkla blendere koyun. Jel köpürene ve sıvılaşana kadar karıştırın, bu sadece birkaç saniye sürer. Bu noktada jeliniz kullanıma hazırdır. Bir haftadan daha uzun süre kullanmayı planlıyorsanız koruyucu eklemelisiniz. • Koruyucu ekleyin (isteğe bağlı)


C ve E vitamini, aloe vera jelinin raf ömrünü büyük ölçüde uzatabilen mükemmel koruyuculardır. Jel doğal olarak bu vitaminlerin bir kısmını içermesine rağmen 1 haftadan fazla sürmesi yeterli değildir. Bu nedenle jelin raf ömrünü uzatmak için bu vitaminlerden bir veya iki tane ekleyebilirsiniz. Aynı şekilde, hepsinin antioksidan ve yaşlanmayı geciktirici özellikleri vardır. Bu takviyeler, aloe vera jelinin cilt üzerindeki koruyucu yeteneğini artırmaya yardımcı olabilir.


Depolama Yöntemleri

C vitamini veya E vitamini eklenmeden hazırlanan aloe vera jeli, hava geçirmez bir kapta buzdolabında 1 haftaya kadar saklanabilir. Bir veya iki vitamin eklemek, buzdolabının raf ömrünü 2 aya kadar uzatabilir. Küçük bir miktar elde etmeyi kolaylaştırmak için aloe vera jelini (örneğin buzdolabında) dondurabilirsiniz. Dondurulmuş aloe vera jeli, 6 aya kadar buzdolabında saklanabilir.


Aloe Vera Jeli Nasıl Kullanılır?


 • Aloe vera jeli, güneş yanığı, küçük kesikler ve cilt tahrişi gibi cilt hasarı problemlerini gidermek için doğrudan cildinize uygulanabilir.

 • Yüzünüz ve elleriniz için mükemmel bir nemlendiricidir ve küçük yaralar için koruyucu bir antibakteriyel olarak çalışır.

 • Ayrıca, cildinizi aşırı güneş ışığına maruz kalmanın zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olabilecek antioksidan özelliklere sahiptir. Bu nedenle, güneş yanığı durumunda rahatlama sağlamak için yaygın olarak kullanılır.

 • Aloe vera jeli, araştırmacıların aloe veraya birçok cilt iyileştirici özelliği sağladığına inandıkları, uzun doğal şeker zincirleri olan eşsiz polisakkaritler bakımından zengindir. Yaranın iyileşmesine ve sağlıklı cildin gelişmesine yardımcı olabilecek A, C ve E vitaminleri dahil olmak üzere, çeşitli vitamin ve mineraller bakımından zengindir.


  Kaynak: 1, 2, 3, Mucize Bitki Sarı Sabır Aloe Vera, Pamuk Yayıncılık


Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!