Okunma Sayısı: 231
  • 3
  • 0
  • 0
  • 0

Yönsüz Hikayeler: İsimsiz Kadın


Yönsüz Hikayeler: İsimsiz Kadın

Rüyaları siyah beyaz kadın yavaşça yerinden kalktı. Hava serinlemişti perdesinin aralığından sokak lambasının ışıkları sızıyordu. Gökyüzüne bakmak istedi neden sonra vazgeçti. Hep aynı gökyüzü değil miydi. İçini karartan şehrin ışıkları yıldızları öldürüyordu.

1

Belli belirsiz bir öfke ile perdeyi çekti. Odasındaki loş ışık daha çekici geliyordu. Bir süre öyle boşluğa baktı, duvarda Kahlo’nun eskimiş bir portresi vardı. Onu aldığı günleri hatırladı o zamanlar daha mı mutluydu yoksa hep mi böyleydi. Gözleri daha güzeldi belki artık yorgun kelimeler dökülüyordu o gözlerden.

2

Paketinden kalan son sigarayı da yıldızsız gecesine doğru yaktı. Duman kuru dudaklarından çıkıp özgürce havayla dans ediyordu. Havaya şekiller çizmek gibi diye düşündü kaybolup giden şekiller tıpkı kendisinin zamanda kaybolması gibiydi...

3

Elinde tuttuğu kahvenin sıcaklığına gözyaşlarının yüzünü ısıtması eşlik ediyordu. Yine birkaç dakika boşluğa baktı, camı açsa bu içine fırlatıldığı beton cehennemini görecekti. Hava yine rüzgarlı ve serindi. Tıpkı bir gece önce zihin gezgini ve hüzünlü bakışları olan o adamla buluştuğunda olduğu gibi, buluşma pek istediği gibi gitmemişti. Bir ara adamın gözlerinin dolduğunu gördü, arkadan rüzgar saçlarını dalgalandırıyordu. Gözyaşlarını hafifçe sildi, yine zaman üzerindeki yüklerle harmanlanıp kaybolmuştu. Gecenin ortasında kalbinin perdesi aralanıyordu.

4


Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!