Okunma Sayısı: 72
  • 2
  • 0
  • 0
  • 0

Işıl Kahraman'ın Caz-Pop Tarzıyla Çıktığı İlk Teklisi: 'ne Öyleyim Ne Böyleyim'


Işıl Kahraman'ın Caz-Pop Tarzıyla Çıktığı İlk Teklisi: 'ne Öyleyim Ne Böyleyim'

İstanbul’un önemli caz kulüplerinden Divine Brasserie Jazz Club’ın kurucusu olan ve aynı zamanda 4 yıldır canlı performansları ile kendine has dinleyici kitlesi oluşturan Işıl Kahraman’ın ilk teklisi ‘Ne Öyleyim Ne Böyleyim’ Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayımlandı.

Pop caz tarzındaki ‘Ne Öyleyim Ne Böyleyim’in sözü ve müziği Işıl Kahraman’a düzenlemesi Erkan Zeki Ar’a ait. 

Piyano’da Baturay Yarkın, Kontrabas’da Eren Turgut, Davul’da Necmi Taşkıran, Gitar’da Erkan Zeki Ar’ın yer aldığı şarkının kayıtları Pür stüdyosunda gerçekleşti. ‘Ne Öyleyim Ne Böyleyim’in mix ve mastering’i Erkan Zeki Ar tarafından yapıldı.

Kendi şarkılarını yazıp söyleyen Işıl Kahraman’ın denemelerini ve şiirlerini derlediği ‘Malum Günlükler’ ( malumgunlukler.blogspot.com) isimli bir blogu’da bulunuyor.''Galiba söylenecekler bir araya gelip biriktiklerinde, beklemektense, ulaşmayı seçtiklerinde yerlerine, yol vermek, ses vermek, onlara nefes vermek için gidilecek yol, seçenek değil mecburiyet olarak hissettirdi kendini bana…Hayatın içinden geçerken, yıllar boyu süzülenler, eleğime takılıp bana şiirler, yazılar olarak gelince içlerindeki müziği de duymazdan gelemedim, oturup kendi lisanımca tercüme edeyim dedim naçizane.Böylece besteler sesime, sesim de benden, ben gibi olanlara, benden farklı olanlara doğru yola çıktı...

"Ne öyleyim ne böyleyim"in hissiyatı özelinde ; ‘Alnımızda etiketlerle yaşayıp da hem kendimizin hem karşımızdakinin hakikatinden habersiz olduğumuz bu  "Gerçeklik Sonrası Dönem"de en azından kendimize dürüst olmaya çalışırsak o zaman yola revan olmak mümkun olur gibi geliyor bana... Ve o zaman ne için burada bulunduğumuzu anlamaya bir adım daha yaklaşmış oluruz belki de...’Umduğum o ki şarkılar duyabilenleriyle buluştuklarında, onlar da kendilerini evlerine varmış bulurlar ve dahası sevginin tam kalbinde yerlerini alırlar...İçtenlikle..." 

Spotify linki

                                                                                                             

 


Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!