Okunma Sayısı: 90
  • 3
  • 0
  • 0
  • 0

Megadeth, Grubun Basçısı David Ellefson İle Yollarını Ayırdığını Açıkladı


Megadeth, Grubun Basçısı David Ellefson İle Yollarını Ayırdığını Açıkladı

Heavy metal grubu Megadeth , cinsel tacizle suçlandıktan sonra basçı David Ellefson ile yollarını ayırdı.

 

Ellefson, sosyal medyada dolaşan çevrimiçi mesajlar ve videolar aracılığıyla reşit olmayan bir kızı istismar etmekle suçlanmıştı. David Ellefson, Instagram hesabında bu iddiaları yalanladı ve kliplerin "özel, yetişkin etkileşimleri bağlamından çıkarıldığını ve itibarıma, kariyerime ve aileme azami zarar verecek şekilde manipüle edildiğini" yazdı. Videoların ise "onlara sahip olmaya veya paylaşmaya yetkili olmayan üçüncü bir tarafça kötü niyetle yayınlandığını" ekledi. 

Ayrıca, kliplerdeki kadına ait olduğu iddia edilen, o sırada reşit olmadığını ve olayın hesabının bağlamının dışına çıkarıldığını söyleyen bir ifadenin ekran görüntüsünü paylaştı. Bahsedilen kadın ayrı bir açıklamasında da, "her zaman rıza gösteren bir yetişkin ... Sonuçta, tamamen rızaya dayalı" dedi.

Birkaç hafta önce Megadeth durumla ilgili bir açıklama yaptı ve “David Ellefson ile ilgili son açıklamaların farkındayız ve gelişmeleri yakından izliyoruz. Yaratıcılık ve işle ilgili olduğu için, hepimiz birbirimize aşinayız. Bununla birlikte, David'in özel hayatının kendine sakladığı açık yönleri var. Bu durum ortaya çıktıkça, tüm seslerin net ve saygılı bir şekilde duyulması önemlidir. Gerçeğin ortaya çıkmasını dört gözle bekliyoruz. " ifadelerini kullandı.

Ellefson ve Mustaine, Megadeth'i 1983'te kurmuştu. 

24 Mayıs 2021'de Resmi Twitter hesaplarından,

“Hayranlarımıza, David Ellefson'ın artık Megadeth ile oynamadığını ve onunla resmi olarak yollarımızı ayırdığımızı bildiriyoruz. Bu kararı hafife almıyoruz. Zaten gergin bir ilişkiyle birlikte olanların her ayrıntısını bilmesek de, şimdiden ortaya çıkarılan şey, birlikte çalışmayı ilerlemeyi imkansız kılmak için yeterlidir. Bu yaz hayranlarımızı yolda görmeyi dört gözle bekliyoruz ve yepyeni müziğimizi dünyayla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.'' yazarak basçıları David ile yollarını ayırdığı hayranlarına duyurdu.

 

Kaynaklar: 1 2

 


Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!