Okunma Sayısı: 271
  • 3
  • 0
  • 0
  • 0

2022'de Eurovision Konseptli Bir Amerikan Şarkı Yarışması Yapılacağı Açıklandı.


2022'de Eurovision Konseptli Bir Amerikan Şarkı Yarışması Yapılacağı Açıklandı.

Eurovision Şarkı Yarışması, NBC, Universal Studio Group'un bir bölümü olan Propagate ve Universal Television Alternative Studio arasında bir ortak yapım olan ''Amerikan Şarkı Yarışması'' için şarkı başvuraları başladı.

 

 

Gösteri, 50 eyaleti, 5 Amerika Birleşik Devletleri bölgesini ve ülkenin başkenti Washington DC'yi temsil eden ve ülkenin 'En İyi Orijinal Şarkı' için oy kazanmak için yarışan canlı performansları içerecek. Ayrıca, inanılmaz bir solo sanatçı, ikili, DJ veya bir grup, Amerika'daki farklı tarzları ve türleri kutlayarak her yeri orijinal bir şarkı çalarak temsil edecek.

 

Canlı Yarışma; eylemler bir dizi Eleme Turunda yarışırken, ardından Yarı Finaller ve bir eyalet veya bölgenin galip geleceği nihai Büyük Final ile üç turdan oluşur.

Eurovision Şarkı Yarışması Yönetici Danışmanı Martin Österdahl:

“65 yıldır Eurovision Şarkı Yarışması insanları uzaklardan birbirine bağladı. Bu son derece başarılı formatın sahipleri olarak, Avrupa'da ve ötesinde milyonlarca kalpte nasıl bir yer bulduğunu gördük. Şimdi, bu eşsiz yarışmayı ve onun tutkulu müzik ve orijinal şarkılar kutlamasını Amerikan halkıyla paylaşmak için mükemmel ortakları bulduğumuz için heyecanlıyız.” sözlerini kullandı.

Aralarında 20'den fazla Eurovision Şarkı Yarışması deneyimi bulunan yapımcılar Anders Lenhoff, Peter Settman, Christer Björkman ve Ola Melzig, Eurovision Şarkı Yarışması'nın Amerikan format haklarını EBU'dan satın aldı ve Eurovision'u eyaletlere getirmek için Propagate ile ortaklık kurdu. Ekip: ''Eurovision Şarkı Yarışması dünyanın en büyük canlı müzik etkinliğidir ve onu Amerika Birleşik Devletleri'ne getirmek ve Amerikan Şarkı Yarışması hayalimizi NBC'de gerçeğe dönüştürmek büyük bir onurdur . Bir Amerikan mirasının başlangıcında durmak hayranlık uyandırıcı ve bundan daha heyecan verici olamaz.'' ifadelerini kullanarak kendileri için önemini bu şekilde dile getiriyorlar.

Amerikan Şarkı Yarışması, NBC(Universal) kanalında naklen yayınlanacak.

Eurovision Şarkı Yarışması tarafından her yıl düzenlenen uluslararası şarkı yarışması, Avrupa Yayın Birliği öncelikle temsil katılımcıların özellikleri 1956 yılından beri (EBU), Avrupa ülkeleri . Dünya çapında yüz milyonlarca izleyiciyle her yıl dünyanın en çok izlenen spor dışı etkinlikleri arasında yer alıyor. Eurovision'un Amerika kıtasında bilinen en eski yayını 1971'de yapıldı.

 

Kaynak: 1

 


Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!