Okunma Sayısı: 209
  • 8
  • 0
  • 2
  • 3

Flört, Analog Teknolojiyle Kaydettiği Yeni Albümünü Çıkardı.


Flört, Analog Teknolojiyle Kaydettiği Yeni Albümünü Çıkardı.

Flört’ün 8. stüdyo albümü "Bize Özel", Arpej Yapım etiketiyle yayımladı.

 

Türk Rock Müziğinin öncülerinden değerli grup Flört, 2017 yılında yayınladığı "Bambaşka" albümünün ardından yeniden; kurucu üyelerinin, Ozan Kotra, Ata Akdağ, Çağatay Kehribar ve gruba geçtiğimiz yıl katılan davulcu Bülent Ay’dan oluşan Flört’ün 8. stüdyo albümü "Bize Özel", Arpej Yapım etiketiyle tüm dijital platformlarda yayımladı.

Grup en son evde kaydettikleri teklisi ''Mutluyuz''u paylaşmıştı.

Özellikle bu ''Bize Özel'' albümü, politik göndermeler, bireysel ruh halleri, aşka ve dostluğa dair hikâyeler ve Anadolu’dan göç gibi çok çeşitli temaların işlendiği şarkı sözleriyle yer alırken, albümde yer alan şarkıların söz ve müzikleri, enstrüman çalımları ve düzenlemeleri tamamen gruba ait. Grup albümde aynı zamanda prodüktörlük görevini de üstlendi.

Üyeleri tarafından, melodik açıdan bugüne dek en çok yerlilik içeren albümleri olarak değerlendiriliyor ve analog teknolojiyle kaydedilirken, müzik endüstrisinde en yüksek standart olan 2 inç analog bant kullanılmıştır.

Gazete Duvar haberinde, grup üyeleri:

"Pandemi döneminde canlı performansların son bulması, Flört üyelerinin tamamen albüm kaydına konsantre olmasını sağladı. Uzun ve özenli bir çalışma ortamı sonucu tüm grubu tatmin eden bir olgunluk dönemi albümü çıktı ortaya. Analog kaydın sıcaklığı, 60’lı ve 70’li yıllarda üretilmiş analog synthesizer’ların kattığı atmosfer ve grubun çok önem verdiği polifonik vokal anlayışı ‘Bize Özel’ albümünü oluşturan en önemli unsurlar arasında. Albüme adını veren ‘Bize Özel’ şarkısı baştan sona üç sesli vokal tekniği ile söylenmiştir" ifadelerini kullandı. 

Bay Papağan Stüdyosu’nda kaydedilen albümün miksini, aynı zamanda miks mühendisi olan Çağatay Kehribar üstlendi. Mastering ise Çağlar Türkmen tarafından yapıldı. Kapak fotoğrafını Hakan Çokgezen’in çektiği, grafik tasarımını Ahmet Terzioğlu’nun üstlendiği ‘'Bize Özel'’ albümünün plak formatında yayınlanması için de hazırlıklar tamamlandı. 10 şarkılık Albüme ismi veren şarkı ''Bize Özel'', albümün son parçası.

 

 

Kaynak: 

1

2

 


Yorumlar (2)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!