Okunma Sayısı: 110
  • 3
  • 0
  • 0
  • 0

Lades: Aslında Saçmalık Değil


Lades: Aslında Saçmalık Değil

Lades: Aslında Saçmalık Değil

 
Üç gün olmuştu. Yani biraz da bana göre. Üç ışık yılı geçmiş zamandan bahsediyorum. Kimler geldi kimler geçti bir yanda cüceler diğer yanda devler. Dört kulaktan tek kulağa bir başka gezegenden bizim gezegenimize bir e-posta gelir ve ben sana içtiğimi izah ederim. Ki zaten görünenin üstüne izayifet umurumda değildir. Zaten Einstein denilen lavuğa da kılım. Bazı geceler iki oldu, yan gecelerde dördü buldu saçmalığım. Evet saç telinde belki altı adet belki bulursun sekizi. İstediğin neyse onu gördün. Alalede benim sevgimi görmedin de. 
 
 
Aram olmadı sayılarla. Tam olanlardan nefret ettim yıllarca. Matematik hocam özellikle kullandı beni.  Küsürat sevdim hep, yalan da olsa güzel. Üç virgül on dört mesela. Kurban olurum sana. Pi veya pay. Neymiş sırrı, her şey ondaymış. benim sırrım da yalanım da sendin oysa. Keşfedilmeyi beklemenin ne demek olduğunu bildiğim için sevdim üç virgül on dördü. Bir vakit şekerli içtiğim zamanlarda çayımı genel olarak üç küp şeker attım ya da dört buçuk çay kaşığı, birbirini ancak öyle tamamlar. Sonra anladım bir şekilde üçü birbirine aitmiş. Sonra bir daha şekerli çay tüketmedim. 
 
Bir çiçek, mor renkli herhangi bir şeyler ve bir adet mum ve 41 hayali. Yemek olarak makarna yaptım. Sosunu sana bırakıyorum. Şarap ve müzik seçimi pek tabi bana ait. Şırnak hastanesinin hemen karşı büfesi bile duydu sen görmedin. Şimdi kul olarak geçmişle bir kavgamdan galip gelip boynumu bükeceğim. 
 
Her neyse işte bazen bazı gecelerde seni nasıl özlediğimi anlatacakken hep aklıma saçma şeyler geliyor. Susmak yerine saçmalıyorum. Bazense ölümü düşünüyorum. Sonra erteliyorum alarmı.  Hadi beraber sigara içelim şimdi. Şimdilik sigara öldürsün bizi.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!