Advertisement
Okunma Sayısı: 295
  • 13
  • 0
  • 0
  • 0

Roma


Roma
Advertisement

        Günbatımına birkaç dakika kalmıştı. Yetişemedim, diye düşündüm. Sahilden izlemek istiyordum. Sebepsiz. Oysa gözlerimin önündeydi turuncu, sarı tonlar. Denizin üzerindeydim, vapurda. Yetişemedim, diye üzülmek istedim. Derdim ne sahil ne güneş aslında. Ben bugün ya mutlu ya mutsuz olmak istedim.

        Gözlerimi gökyüzünden, gri siyah denize çevirdim. Dalgaların hareketlerine odaklandım. Salınımlarına usul usul. Kıyıya yaklaştı, durdu araç. Önce boşaldı sonra tekrar doldu. Aksi yönde harekete geçti. Ben bunları fark etmedim. Eylemeye değecek bir şey bulamadım. Durdum öylece. Şimdilik olduğum yerdeyim.

        Şehri ışıklar aydınlatıyordu bir uçtan diğer uca. Kıyı şeridi farklı bir hava katıyordu. Sanki içinde boğulmuyor, acı çekmiyor gibiydik. Yarattığımız imgeler, bize aktarılan gerçekler hatta zihnimden geçen her fikir ağır ağır işleyen bir zehir gibi sonumu getiriyor. Şimdi ışıklar daha yakın. Fakat görüş alanım daralıyor.

        Gerçeklik algımı yitireli ne kadar zaman geçti bilmiyorum. Kemancı birkaç nota fırlattı aramızdaki boşluğa. Bir dua üfledi "Tanrım para!". Hepimiz duyduk. Yüce lütfa uyduk, uzattık birkaç kuruş. 

        Eve yaklaştıkça vücudum ağırlaştı. Bacaklarım önce titremeye başladı sonra iflas etti. Çöktüm olduğum yere. Etrafa seslendim, "Yok mu yardım edecek biri?". Bir kadın gördüm çırılçıplak. Unuttum tüm acımı. Kıpkırmızı bir elma koparttı dalından bana uzattı. -Hata senin olsaydı, beni bu sefer sever miydin? İstemsizce uzandı ellerim elmayı nazikçe aldım. -Ben bunu yemem. Belki yerim. Seni sevmem. Belki severim. Acizliğime yaslanmış korkum ile bugün, ancak dün yaptığım gibi yalan konuşabilirim. Ölüm beni öldüremez. 

        Anahtarı çevirdim, girdim eve. 

        Bacaklarımda bir ağrı, anlamamıştım.

        Herhal sanrı, sanrı gördüm.

        Günbatımına birkaç dakika kalmıştı. 

        Sahile geç kalmıştım.

         

 


Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!