Okunma Sayısı: 403
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0

Spotify Premium, Podcast dinleyicilerine reklam özelliğini getiriyor


Spotify Premium, Podcast dinleyicilerine reklam özelliğini getiriyor

Spotify Premium, Podcast Dinleyicilerini Kızdırabilecek Yeni Bir Özellik Getiriyor: ''Reklam''

 

İsveç merkezli müzik ve podcast dinleme uygulaması Spotify Premium abonelerde reklam gösterimi ile ilgili yeni bir döneme geçiyor. 

150 milyondan fazla premium abonesi bulunan Spotify geçtiğimiz günlerde Hifi müzik standardına geçmemesiyle eleştirilmişti ve bağlı olarak şirket aldığı yeni karar ile tartışmalara da sebep olmuş gözüküyor. Spotify'ı yalnızca müzik dinlemek için değil podcast için de kullanan Premium aboneleri yeni bir sürpriz bekliyor diyebiliriz.

Dinlenilen bir podcast sırasında bir tekliften veya konuyla ilgili bir reklamdan bahsedildiğinde, ekrana bir CTA kartı (pop-up benzeri bir mesaj) çıkacak ve tıklanabilir bir iletiyle karşı karşıya bırakacak. 2020 yılında Spotify, podcast reklamları sırasında promosyon kodları ve özel URL'lerin gösterimini geride bırakacak bir reklam sistemi üzerinde çalıştığını açıklamıştı.

Bu yeni CTA kartları, podcast arka planda oynatılırken eğer siz uygulama içerisinde farklı bir pencerede iseniz yine de karşınıza çıkacak. Eğer uygulama tamamen arka planda çalışıyorsa, Spotify'a ilk giriş yaptığınızda yine bu CTA kartıyla karşı karşıya kalacaksınız. Burada kullanıcıların canını sıkabilecek olan unsur, Spotify Premium üyelerinin de bu reklamlarla karşı karşıya kalacak olması ve CTA kartlarının herhangi bir biçimde kapatılmasına izin verilmemesi... Kesinlikle tartışılacak bir konu!

Ancak Spotify'dan gelen bilgiler, şirketin bu konuda herhangi bir endişe taşımadığı yönünde. Ünlü şirket, birçok podcast üreticisinin varlığını sürdürebilmek için şovların arasına reklam aldığını belirtiyor. Spotify, dinlenilen içeriğin herhangi bir şekilde bölünmeyeceği için, kullanıcıların bu durumu dert etmeyeceği görüşünü taşıyor.

 

 

Kaynak: 1

 


Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!