Advertisement
Okunma Sayısı: 92
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0

Övgü


Övgü
Advertisement
-İsminiz?
-...
-Pardon, rezervasyon kimin adınaydı?
-Ben, benim adıma.

Dar bir salona girdi. Altıgen küçük bir yer, banyodan bir paravanla ayrılmıştı. Eski zemin adım attıkça gıcırdıyordu. Perdeler tozlanmıştı. Deri bavulunu salonun ortasına sürükledi. Pencereye yaklaştı. En azından manzarası iyiydi. Yokluğun ortasında deniz fenerinin yanına inşa edilmiş eski bir oteldi burası. Pencereyi açtı. Taze çimen kokusu burnuna çalındı. Gülümsedi. Ne de olsa o yalnız bir kadındı.

Banyoya yönelip küveti sıcak suyla doldurmaya başladı. Beyaz, ince teninden yazlık elbisesini sıyırdı. Sarı saçlarını bağladığı tokasını gevşetti. Suya bıraktı kendini. 

Odanın kapısını kapattım mı acaba, diye düşündü. Tedirgin oldu fakat sudan çıkmadı. Gözlerini tavana dikti, buraya nasıl gelmişti? Seyahatinin ilk rotası burasıydı. Kısa bir tren yolculuğu ve uzun bir yürüyüş ile varmıştı otele. Yolculuğu üzerine düşünülmemiş, plansızdı. Ne de olsa o yalnız bir kadındı.

Romantize edip kendine düşünceleri ile işkence ettikten sonra küvetten çıktı. Yürüyüş için otelden ayrıldı.

Deniz güneşin altında parlıyor, çeşitli ışık oyunlarıyla gözlerini alıyordu. Rüzgarlı bir gündü. Kıyıya ilerleyip rengarenk çakıl taşlarına göz gezdirdi. Kendini denize bırakmak istedi. Uzaklara daldı. Ne de olsa o yalnız bir kadındı.

Turuncu gökyüzü altında otele geri döndü. Odasına vardığında sıradaki durağını planladı. Gün battıktan epey sonra işini bitirdi, derin bir uykuya bıraktı kendini. 

Sabah eşyalarını toplayıp çıkışını yaptı otelden. Alelacele verilmiş tüm kararlar kadar yanlış, bu kadar uzağa gelerek kendine birazcık bile yaklaşamamıştı. Geri dönmeliydi. Ümitlendi el sallar gibi uzaklaşan balıkçı teknelerine. Gözyaşlarını ardında bıraktı. Ne de olsa o yalnız bir kadındı.


Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!