Advertisement
Okunma Sayısı: 243
  • 4
  • 2
  • 0
  • 2

Spotify Yardımı İle Evden Dj Olabilir Misiniz?


Spotify Yardımı İle Evden Dj Olabilir Misiniz?
Advertisement

 

Herkes Dj olmak istemiştir diye düşünmekteyim. Kimi erken yaşlarda kimi girdiği ortamlarda bu isteği sürekli cereyan etmiştir. Ben de bunun aslında mümkün olacağını kısmen de olsa dile getireceğim. Yine de güzel bir müzik kulağı olması yeterli olabilir. Biliyorsunuz Dj'in olmazsa olmazı müzik geçişleri. Hiç telaşlanmaya gerek yok çünkü spotify sizlere ayarlar kısmında da görebileceğiniz üzere ara geçişlerin saniyesini ayarlamada olanak sağlıyor. 

Bu süreyi ne kadar uzun tutarsanız, mesela çalan şarkının son 12 ve bir sonraki şarkının ilk 12 saniyesini birleştiriyor diyebiliriz. 

Bunu da ayarladığımıza göre bir sonraki adımımıza geçebiliriz. İyi bir elektronik müzik sanatçısının parça listesi minimum 1 saat olur ve slow, melodik şarkıları ile başlar daha sonra bizleri yükseltir. Şarkı geçişlerinin önemi çok büyük olmasının asıl sebebi biz şarkının değiştiğinin farkına ''neredeyse'' varmamız gerekiyor. Bu sayede iyi bir ivme yakalayabilir atmosferin tadını çıkarabiliriz. 

Şimdi bir örneklendirme ile başlayabiliriz.

Bu camiada adını sıklıkla duyabileceğiniz, elektronik müzikle kendi gitarını harmanlayan sanatçının şarkısı ile başlayabiliriz.

Daha sonra 12 saniyelik geçiş ile ardına ekleyebileceğimiz:

Bu şarkı ile devam edebiliriz. Ve sıra zinciri bu şekilde devam etmekte olup kendi kişisel zevklerinizle oldukça harmanlayabilir, düşük parçalardan ziyade daha yüksek parçalarla girişlerinizi yapabilirsiniz. Bana sorarsanız Chill başlayıp tempoyu sonra yükseltmek daha keyifli. 

Örneklendirmeyi daha iyi kavramanız için kendi kişisel Spotify Çalma Listeme göz atabilirsiniz:

 


Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!