Kraliçe Elizabeth 96 Yaşında Hayata Veda Etti

Kraliçe Elizabeth 96 Yaşında Hayata Veda Etti
 • 6
  1
  0
  3
 • Doktorlarının sağlığından endişe duyduğu ve bu yüzden tıbbi gözetim altında tutulmasına karar verdiği 96 yaşındaki Kraliçe Elizabeth hayata veda etti. 

  II. Elizabeth, tam adıyla Elizabeth Alexandra Mary Windsor, 21 Nisan 1926 tarihinde doğdu. 6 Şubat 1952'de tahta çıktığında Topluluk Başkanı ve 7 ülkenin (Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Afrika, Pakistan ve Seylan) kraliçesi oldu. Dünyanın hüküm süren en yaşlı ve Britanya'nın en uzun ömürlü hükümdarı olarak anılıyordu. 9 Eylül 2015'te Kraliçe Victoria'nın saltanatını da geride bırakarak Britanya'nın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı ve tarihte en uzun süre hüküm süren kraliçesi ve en uzun süre hüküm süren ikinci hükümdar olmuştur.

  Buckingham Sarayı tarafından yapılan açıklamayla, bu sabah yapılan kontrollerin ardından doktorların sağlık durumundan endişe duyduğu gerekçesiyle hastaneye kaldırılmasına karar verilen Kraliçe II. Elizabeth'in hayata veda ettiği öğrenildi.   İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in vefatı üzerine ülkede 12 günlük milli yas ilan edilmesi bekleniyor.


  Yorumlar (0)

  Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

  Yorum Bırakın

  Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.