Okunma Sayısı: 642
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Keşfedilmeyi Bekleyen Muhteşem 10 Türkçe Şarkı


Keşfedilmeyi Bekleyen Muhteşem 10 Türkçe Şarkı
Müzik şüphesiz ki birçok insanın hayatında oldukça önemli bir yere sahip. Dünya üzerinde herkesin müzik zevkine veya anlık duygularına hitap eden çokça çeşit bulunmakta. İnsanlar müzik zevkinde ayrıldığı gibi dinleyeceği şarkıyı seçme konusunda da ayrılıyor. Bazı insanlar o günlerde popüler olan grupları, şarkıları takip edip onları dinlerken; bazıları bilinmeyen, popüler olamayan, gizli kalmış şarkıları keşfetmeyi sever. Listelerden, bloglardan, kendisi gibi keşif yapmayı seven insanlardan hak ettiği değeri görememiş, farklı şarkıları öğrenirler.

Biz de bu kaşifler için güzel bir liste derledik. İşte keşfetmenizi bekleyen 10 muhteşem Türkçe şarkı. Serinin devamında görüşmek üzere, keyifli dinlemeler.

1) Saltuk Erginer - Sol Şeritte

Farklı tarzıyla dikkat çeken Saltuk Erginer'in 2009'da oluşturduğu, Neyzen Tevfik'in Mecnun adlı şiirini yorumladığı şarkıyı da içeren Sisifos Hikâyeleri adlı albümün en güzel parçalarından.
2) Sen Yağmur Dök - Kani

Ezgi Altıner'in ve artık çoğumuzun tanıdığı Cihan Mürtezaoğlu'nun bir araya gelerek oluşturduğu Sen Yağmur Dök grubundan bize geriye ''Ağladım düne mi güne mi, bilemedim sana mı bana mı yaşı'' sözleri kaldı.
3) Hakan Özer - Kırmızı Etin Faydası

Samimi şarkılarıyla kendini farklı kılan Hakan Özer'in hayatından bir kesit gibi olan bu şarkısı mutlaka playlist'inizde bulunmalı.

''Küçük bir uslu çocuktum büyüdüm sorun oldum''
4) Can Ozan - Mutlu Olmak Zordur Derler

Sedef Sübüktekin ve Deniz Tekin'le yaptığı düetlerle dikkat çeken Can Ozan'ın oldukça güzel ve farklı bir ses tonu var. Bu şarkısı sözleriyle de kalbinize dokunacak.

''Saçlarında bir sonbahar, estikçe üşütür beni''
5) Yandığı Kadar - Bana Gelmez

Sözleriyle dilinize dolanacak şarkılardan.

''Bana gelmez beni bozar beni yakarsın''
6) Deniz Sungur - Söyle

İlgi çekici sesiyle ve vurucu şarkı sözleriyle kalbinizi kazanacak sanatçının diğer şarkılarına soundcloud hesabından ulaşabilirsiniz.

''Uçacak bir halim yok ki, gezemem dünyanı. Cahilim arkamda kalacak üç şarkım beş kitabım. Bir lokmam bir hırkam var benim, o da dindirmez sızım. Söyle yarama neyi basayım?''
7) Kaan Boşnak - Güzel Değil

Yüzyüzeyken Konuşuruz grubuyla büyük bir hayran kitlesine ulaşan Kaan Boşnak'ın halk müziği esintileri içeren farklı tarzdaki şarkısı.

''Her döngüyü düzen sandın, düzen böyle bir şey değil''
8) Metin Kor & Gamze Kor - Güzel

Müzisyen, besteci, söz yazarı ve aynı zamanda kişisel gelişim uzmanı Metin Kor'un Gamze Kor ile muhteşem düeti.
9) Birkan Nasuhoğlu - Uç da Gel

Naif sözleriyle kalbinize dokunacak bir şarkı.

''Güneşi üşütmeden, ateşi uyutmadan, kanadını kırmadan; uç da gel...''
10) Emre Nalbantoğlu - Sen Nerden Çıktın

''Dede'' lakabıyla gönüllerde taht kuran, samimiyetini şarkılarıyla size hissettiren Emre Nalbantoğlu'nun Derdi Neydi adlı albümünden "Sen nereden çıktın" dedirtecek şarkısı.
 

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!