Okunma Sayısı: 25
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Masumiyetin Çekiciliği: Emilia Clarke'ın Bilinmeyenleri


Masumiyetin Çekiciliği: Emilia Clarke'ın Bilinmeyenleri
Game of Thrones dizisiyle gönüllerde taht kuran İngiliz oyuncu Emilia Clarke'ı ''Khaleesi'' rolünden sonra neredeyse tanımayan kalmadı. Dizideki altın saçlı, feminen ve seksi haline kıyasla gerçek hayatta karşımıza kahverengi saçlı şirin bir kadın çıkıyor.

31 yaşındaki başarılı oyuncu hakkındaki ilginç gerçeklere beraber göz atalım.

1. Pilot bölümde Khaalesi rolünü aslında İngiliz aktrist Tamzin Merchant oynuyordu. Bölüm çok zayıf kalınca Tamzin Merchant ve Jennifer Ehle’nin yerine Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) ve Michelle Fairley (Catelyn Stark) getirildi ve pilot bölüm tekrar çekildikten sonra yayınlandı.

2. Küçük bir kardeşi olan oyuncunun babası bir tiyatro ses mühendisi, annesi ise iş kadınıdır.

3. Öğrenciyken kira bedelini ödemek için 6 farklı işte çalışıyordu.

4. 2014 yılında çekilen Dom Hemingway adlı filmde Jude Law ile birlikte rol aldı.5. Game of Thrones seçmelerine hazırlanması için sadece 24 saati vardı.

6. Seçmelerde komik yanını gösterebilmek adına korkak tavuk ve robot dansı yaptı.

7. Khaleesi, kitaplarda aslında mor gözlere sahip. Emilia Clarke’ın taktığı kontak lensler performansını olumsuz etkileyince bundan vazgeçildi.

8. Clarke'ın Audrey Hepburn'e karşı bir saplantısı var. Ayrıca ciddiye alınmak istediğinde genelde "Chanel'e yemin ederim" diyor.9. Oyunculuktaki başarısının yanı sıra şarkı söyleyebiliyor, piyano, flüt ve gitar çalabiliyor. Kısacası on parmağında on marifet!

10. Captain America'da Sharon Carter/Agent 13 rolü için de test edildi ancak rolü Emily VanCamp'e kaptırdı.

11. Onun da geri çevirdiği fırsatlar var. Clarke, çıplaklıkla etiketlenmek istemediği ve oyunculuğuyla ön plana çıkmak istediği için büyük ses getiren "Grinin Elli Tonu" filmindeki Anastasia rolünü reddetti.


12. 2015'te Arnold Schwarzenegger ile birlikte  "Terminator Genisys"de Sarah Connor olarak rol aldı.13. 2013 yılında kısa bir süre "Family Guy" animasyon dizisinin yaratıcısı Seth MacFarlane ile birliktelik yaşadı.


14. Muzip yapısıyla dikkat çeken ünlü oyuncu, Game of Thrones'un ilk sezonlarında ejderha yumurtalarını setten çalmaya çalıştı.


15. Clarke, mezunları arasında Colin Firth, Michael Fassbender ve Tom Hardy de bulunan ünlü Drama Merkezi Londra'ya katıldı.


16. Küçük yaşta okulda kaşlarından dolayı zorbalık gördü. Annesi ona yaşlandığında kaşlarına minnettar olacağını söyledi ve haklı çıktı.

17. Clarke büyürken annesinin onun için bazı kuralları vardı: "Uyuşturucu kullanma, seks yapma ve kaşlarına dokunma!"

 

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!