Okunma Sayısı: 678
  • 3
  • 0
  • 0
  • 0

90'lara Damgasını Vurmuş Hip-Hop Şarkılar


90'lara Damgasını Vurmuş Hip-Hop Şarkılar
90'lı yılların müzik kültürünü tahmin etmek çok da zor olmasa gerek. Hip-Hop tarzının tüm müzik sektörünü ele geçirmesi, insanların gangsta-rap hayranlığı ve siyahi kültürü ile özellikle 90'lar Amerika'sı tüm dünyayı etkisi altına almıştır. İsminin geçtiği yerde adeta fırtına etkisi yaratan ünlüler ve müzik canlılığı ile günümüzde hala etkisini korumayı başaran ve birçok insana ilham kaynağı olmaya devam eden 90'lı yıllar, hip-hop devriminin altın çağı niteliğinde. Rahat giyim tarzı, özgür düşünceler ve özgün müzikler ile unutulmayacak türden.

90'lara damgasını vurmuş ve 90'lı yıllar Hip-Hop denildiğinde akla ilk gelen isimleri sizler için derledik. Keyifli dinlemeler!

1 - 2Pac - All Eyez On Me

Tupac Amaru Shakur; Amerikalı rap müzik sanatçısı, şair, senarist, aktör ve yapımcı. Yetenek kelimesinin vücut bulmuş hali olan ve Makaveli takma adıyla da bilinen 2Pac, All Eyez on Me parçasına 4. albümünde yer vermiştir. Yaşarken çıkardığı son albüme de adını veren All Eyez on Me yıllar geçse bile daha da değerlenmeye devam eden şarkılarından.
2 - Eminem - Just Don't Give A Fuck

Marshall Bruce Mathers ya da onu tüm dünyaya tanıtan sahne adıyla Eminem. The Slim Shady LP albümünde yer verdiği ve 1999 yılında çıkardığı Just Don't Give A Fuck ile cesur ve aynı zamanda umursamaz tarzı ile tüm dünyanın ilgisini çekmeye devam etmiştir. Eminem'im tam anlamı ile Eminem olduğu yılların 90'lar olduğunu da düşünürsek, çıkardığı her şarkı ile hala en iyiler arasında.
3 - Ice Cube - You Know How We Do It

O'Shea Jackson Solemé veya sahne adıya Ice Cube, 90'lı yılların yetenekli isimlerinden. Müzik grubu ve düet yaptığı diğer başarılı isimler ile tanınan Ice Cube, 90'ların yanında Smoke Some Weed ile de bilinmektedir.
4 - Coolio - Gangsta's Paradise

Soundtracki olduğu filmden daha çok bilinen bir parçayı merak ediyorsanız Gangsta's Paradise sorunuzun cevabını karşılayacaktır. Birçok ödüle layık görülen Gangsta's Paradise, Coolio'nun en başarılı rap müziklerinden biri desek yanılmış olmayız.
5 - Dr. Dre, Snoop Dogg - Still D.R.E.

Müzik tarihinin en iyi altyapısına sahip olduğu ve iki sanatçının da zirveyi yaşadığı Still D.R.E, 1999 yılında çıkarak batı yakası hip-hop'u en iyi şekilde temsil etmiştir.
6 - Eminem - My Name Is

Hip_Hop'un haylaz çocuğu Eminem'in kendini kanıtlamaya devam ettiği ve aynı zamanda 90'lar bitmeden 1999 yılında son damgasını vurduğu My Name Is, dönemin ve günümüzün en sevilenleri arasında.
7 - The Roots - What They Do

1987 yılında hip hop/neo soul tarzında Amerika'da kurulan The Roots, yaptıkları şarkıların yanı sıra sahne performansları ile de dikkat çekmişler ve çekmeye de devam etmektedirler.
8 - Nas - Street Dreams

New Yorklu bir rapper olmasının yanı sıra Escobar takma adıyla da bilinen Nas, çalışmalarında yazdığı derin anlamlı cümleleri ile tanınır. "Me and 2pac were soldiers of the same struggle" sözleri ile bir dönemin gündemini hayli meşgul etmiştir.
9 - Beastie Boys - So What'Cha Want

1981'de New York'ta kurulan Beastie Boys 3 kişiden oluşan Amerikalı hip hop müzik grubudur. Yaptıkları komiklikler ve eğlenceli performansları ile sevenlerinin gönlünde taht kurmayı başarmıştır.
10 - Jay-Z - Hard Knock Life

Jay-Z'nin işini (!) tam olarak yaptığı ve dönemin en başarılı isimlerinden biri olduğu yıllarda yaptığı parçalar elbette unutulmayanlar arasında. Hip-Hop/ Rap türünde çıkardığı albüme ve en değerli şarkılarından birine isim verdiği Hard Knock Life 90'lar efsanesinden sadece biri.Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!