Okunma Sayısı: 136
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Sirius Black Kimdir?


Sirius Black Kimdir?
Sirius Black (1959-1996)  saf kan bir büyücü ailesi olan Black ailesinin varisi. Regulus Arcturus Black'in kardeşi aynı zamanda Bellatrix Lestrange'in kuzeni. Black ailesi saf kan olmayan büyücülere karşı sıcak davranmaz, onlara göre gerçek büyücü saf kan olmalı. Saf kan olarak tanımlanan ailelerde büyü dışı insan bulunmuyor.

Sirius Black, James Potter'ın en yakın arkadaşı, Harry Potter'ın vaftiz babası, yanlışlıkla ihanet ve cinayetle suçlanan bu nedenle Azkaban'da hapsedilen bir animagustu. Yani kolaylıkla bir hayvan şekli alabiliyordu. Sirius'un aldığı hayvan şekli ise büyük siyah bir köpekti bu nedenle lakabı da ''Padfoot'' yani ''Patiayak''tı.Sirius Black ''saf kanlık elitizmi'ni'' reddetti. Zaten Black ailesinin aksine Seçmen Şapka tarafından Slytherin'e seçilmeyip Gryffindor'a seçildi. Ev yaşamının aksine Hogwarts'ta zaman geçirmekten çok daha fazla keyif alırdı. 16 yaşına geldiğinde Black ailesinin soy ağacından çıkarıldı ve ailesiyle arasındaki bütün bağları kopardı.

Sirius'un Hogwarts'taki en yakın arkadaşları James Potter, Peter Pettigrew ve Remus J. Lupin'di. James Potter'ın animagusu çatalboynuzlu geyikti ve lakabı ise Çatalak'tı. Peter Pettigrew'un animagusu bir fareydi ve lakabı Kılkuyruk'tu. Remus J. Lupin ise bir kurt adamdı ve lakabı Aylak'tı. Bu dört yakın arkadaşın Hogwarts'taki gruplarının adı ise ''Çapulcular''dı. Hogwarts Şatosu'nu köşe bucak, yasadışı bir şekilde keşfetmek için icat ettikleri bir ''Çapulcu Haritası''na sahiplerdi.Hogwarts'ı bitirdikten sonra dört yakın arkadaş Lord Voldemort'un ve Ölüm Yiyenler'in saldırısını durdurmak için Zümrüdüanka Yoldaşlığı'na katıldılar. Bu sırada James Potter ve Lily Evans evlendi. Fakat Lord Voldemort onları bir akşam evlerinde yakaladı ve ikisini de öldürdü. Herkes Sirius'un arkadaşlarına ihanet ettiğini, James ve Lily'nin yerini Lord Voldemort'a söyleyen kişinin Sirius olduğunu düşündü fakat ihanet eden kişi Sirius değil Peter Pettigrew'du. Gerçeğin ortaya çıkmasından sonra Harry Potter Sirius'u babası yerine koydu ve onu çok sevdi. Sirius, Black ailesinin yaşadığı evi Zümrüdüanka Yoldaşlığı'na vererek karargah olarak kullanılmasına müsaade etti.

Sirius'un asası 30 cm ve dut ağacından yapılmış. Asanın özü ise, Sirius'un annesi tarafından öldürülmüş bir at adamın tırnağı. 

Sirius Black Esrar Dairesi'nde Lucius Malfoy ile yaptığı düello sırasında kuzeni Bellatrix Lestrange'in birden belirip ölüm büyüsü yapması sonucu hayatını kaybetti. Sirius'un ölümü Harry Potter'ı derin bir kedere ve yasa boğdu.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!