Okunma Sayısı: 30
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Enstrümanı Yaşatan İsim: "Cihan Tanrıverdi"


Enstrümanı Yaşatan İsim: "Cihan Tanrıverdi"

Küçük yaşlarda başlayan ilgisi, şimdilerde sürekli artan başarısıyla birleşmiş ve ortaya bir sanat çıkmış. Kendine has yorumlarıyla büyük ilgi toplayan Cihan Tanrıverdi'yi gelin beraber tanıyalım!

Bu içeriğimizde yıllarca emek verdiği müziğinin karşılığını yavaş yavaş alan Cihan Tanrıverdi'den bahsedeceğiz. Gitar ile bütünleşen Cihan, Ahmet Aslan, Ozbi, Emre Sertkaya gibi müzisyenlerle aynı sahneyi paylaşmış ve sahnede devleşmiş bi isim! Yeni albümünü çıkaran Cihan, Ermenice’de “tatlı anne” anlamına gelen "Mayranuş" ismini vermiş. Albümde enstrümantal gitar parça, etnik esintiler, sözlü şarkıların da yer aldığı çiçeği burnunda bir albüm.

Cihan'ın müzik kulağı ailesinde müzisyenlerin bulunmasından geliyormuş. Abisinin konservatuvar okurken aldığı derslerden, enstrümanla çalışmasından, verdiği kurslardan etkilenip eve geldiğinde abisinin gitarını alıp kendi kendine çalışmalar yapmaya başlamış. Yaptığı çalışmalar da Anadoludan bir parça, sevdiği sanatçıların tarzından bir parça alarak kendi müziğini oluşturmuş. Sahnede gitarı çalarken yaşayan sanatçı, "Gitar müziğini çok araştırdım , dinledim ama sadece orada kalmadım. Etnik müzikler, makamlarımız, türkülerimiz, jazz, fusion vs vs bütün dinlediklerimden bir sürü şey sevdim ve çaldım." diyerek başarılı işlere imza atmıştır. Daha 24 yaşında olmasına karşın elektro gitarıyla blues, rock, jazz ve pek çok etnik müzik geleneğini kendine has bir üslupla yorumlayan Cihan Tanrıverdi, sadece genç kuşağın değil geleceğin de önemli müzisyenlerinden biri olacağının işaretlerini veriyor. Albümün tür paletinde heavy metal ve hard rock’tan Bossa nova’ya kadar çeşitlilik bulmak mümkün fakat bu paleti ilginç kılan Tanrıverdi’nin her türden yereli de “otantik” ve “yeniden yorumlama” başarısı. Sizler için genç sanatçının yeni albümünden ve beraber çalıştığı isimlerden bir liste hazırladık, keyifli dinlemeler!

[td_block_video_youtube playlist_title="" playlist_yt="QkL1jksl0cQ, zGwdnvVApSc, ksEa3fEOA6U, LlWOEURadGo, kwfPSzLEynE, 2WO12TvqFbM, 9Wubv2RYycA, R9ZQRyjgqRk, JEoMtz8OZ3k, r2od-kpyCEk, 0Ibvl6lfgBs, zSjTTPF3buQ, DL5Y6Lc41dE, " playlist_auto_play="0"]
Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!