Okunma Sayısı: 71
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Wonder Woman 1984 Filminin Yönetmeni Filmin Neden 80'lerde Geçtiğini Açıkladı


Wonder Woman 1984 Filminin Yönetmeni Filmin Neden 80'lerde Geçtiğini Açıkladı
Wonder Woman 1984’ün ilk fragmanının yayımlanmasıyla heyecanlanan hayranların merak ettiği konuya yönetmen açıklık getirdi: Film neden 80’lerde geçiyor?

Collider'da yer alan habere göre Patty Jenkins ve Gal Gadot, Wonder Woman 1984 panelinde yalnızca yeni karakter posterlerini ya da yeni fragmanı dünyaya göstermekle kalmadı aynı zamanda filmle ilgili soruları da cevaplandırdı.
Wonder Woman’la Wonder Woman 1984’ün zaman dilimini birbirine bağlamanın zor olup olmadığına ilişkin bir soru üzerine Jenkins şöyle cevap verdi:

"Birbirine bağlamak zor olmadı çünkü ilk filmin kendi hikayesi vardı ve bunun da kendine has bir hikayesi var. Bambaşka bir dönemde geçmesine rağmen Diana’nın gelişimini mükemmel şekilde ortaya koyuyor."

Bir hayranın devam filmi için neden 80’ler başlarının seçildiğini sorması üzerine Jenkins şunları söyledi:

"Neden mi 1984? Diana’yı modern dünyaya getirmek istedik. Ama 80’ler Wonder Woman’la epey özdeşleşmiş bir dönem. Bu yüzden onu orada görmek harikaydı. Ama en önemlisi bu dönem bir nevi bugün hepimizin sonuçlarını yaşıyor olduğu dünyanın başarısı ve Batı medeniyetinin doruğu. Bu yüzden Wonder Womanımızı modern düşünce sistemimizin doruğuyla karşı karşıya getirmeye ve buradan nasıl kötülerin çıkacağını ve neler olacağını merak ediyordum. Yani her şey doğal olarak gelişti."

wonder woman ile ilgili görsel sonucu

Wonder Woman karakteri 70’lerin sonu ve 80’lerin başlarıyla özdeşleşmiş durumda. Ayrıca Soğuk Savaş’ın zirvesine ulaşmasının yanında alışveriş merkezlerinin yükselişi ve her yerde çalan etkili, aceleci pop müziği ve daha birçoklarıyla bu dönemin özellikle politik ve kültürel olarak pek cazibeli olduğu konusunda da yanılmıyor.

Wonder Woman 1984, 5 Haziran 2020’de sinemalarda olacak.

Kaynak

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!