Okunma Sayısı: 97
  • 2
  • 0
  • 0
  • 0

Hayrettin Taşkaya Kimdir?


Hayrettin Taşkaya Kimdir?
Son günlerde adını sıkça duymaya başlayacağımız, yeni işlere imza atan bir isim. Aslında içinizden tanıyanlar çıkacaktır kesinlikle, birçoğumuz onu Star Akademi yarışmasından tanıyoruz. Seni Arzuluyorum ve Ayayay isim single çalışmalarından sonra son single çalışması olan Bunun Neresi Aşk ile bizlere yeniden merhaba dedi. Gelin hep birlikte bu yetenekli genç şarkıcı Hayrettin Taşkaya kimdir öğrenelim!
Genç şarkıcı Mersin'de 1988 yılında dünyaya gözlerini açtı. Nevid Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi'nden mezun olduktan hemen sonra Anadolu Üniversitesi'nde İç Mimarlık bölümüne başlayıp buradan da 2011 yılında başarıyla mezun oldu.2007 yılında kurdukları KaraBüyü grubunda solistlik yapmaya başladı. Grubuyla birlikte hazırladığı "Artık" adlı şarkıyla, 2009 yılında AVEA Patlıcan Müzik yarışmasına katılarak müzik kariyerindeki ilk başarılarından birini elde ederek, 1. olmayı başardı.

2011 yılında ise Taşkaya, jüri koltuğunda Ajda Pekkan, Ertuğrul Özkök, Sertab Erener ve Samsun Demir'in olduğu Star Akademi yarışmasına katıldı. Yarışmada sıra dışı, yaratıcı ve farklı stillerde yorumladığı şarkılarla parladı diyebiliriz. Yarı finalde Serdar Ortaç'ın Şeytan şarkısını kendi tarzıyla yorumlayıp 1. olarak finale yükselen Hayrettin yarışmada 10 hafta kalmayı başardı. Yarışma boyunca da adından sıkça bahsettirmeyi başardı.Sanatçı, ilk single albüm çalışması olan Seni Arzuluyorum'u 2016 yılında çıkarmıştır. Söz ve müziği kendisine ait olan single çalışmasının düzenlemesini ise Görkem Han yapmıştır. Şarkıyı da sıra dışı ve başarılı bir klip ile taçlandırmasını bildi.
2018 yılında Garaj Müzik etiketiyle yayınlanan "Ayayay" isimli ikinci single'ının sözü, müziği ve düzenlemesi yine genç ve yetenekli şarkıcının kendisine ait. Hazırladığı başarılı klibin sanat yönetmenliğini ise İsmail Dönmez ile Hayrettin Taşkaya birlikte üstlendi.
Geçtiğimiz günlerde ise son single çalışması olan Bunun Neresi Aşk ile bizlere yeniden merhaba dedi. Tekli, Garaj Müzik etiketiyle yayımlandı. Her zaman olduğu gibi, söz ve müzik şarkıcının kendisine ait. Klibin sanat yönetmenliği ise yine İsmail Dönmez ile birlikte üstlendi. Klipte kullanılan dekorlar, kostümler ve maskelerin tümünü birlikte yaptılar.
Sahne makyajını, kıyafetlerini kendi tasarlayan genç şarkıcının nasıl özverili bir şekilde çalıştığını buradan da görebiliyoruz. Birçok farklı sanatçının şarkılarını yeniden, kendine özgü bir yorumla seslendirdiği şarkıları ve sergilediği performansları YouTube'dan izleyebilirsiniz. Şarkıcı ayrıca Kalben'le birlikte de çalışmalar yapıyor. İkiliyi konserlerde beraber görmeniz mümkün. Hayrettin Taşkaya, illüstrasyon çizimleriyle de yaratıcılığını ortaya koyuyor. Şarkıcının Instagram hesabını ziyaret ederek çalışmalarına da kesinlikle bakmalısınız.

www.instagram.com/hayrettintaskaya

On parmağında on marifet diyebileceğimiz şarkıcının ilerleyen günlerde ismini sıkça duyacağız gibi gözüküyor. Kendisine yeni çalışmalarında, performanslarında ve üreteceği nice eserlerle birlikte güzellikler dileriz!


Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!