Okunma Sayısı: 7
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Sony, E-Spor'a Yöneliyor!


Sony, E-Spor'a Yöneliyor!

Playstation konsoluna geliştirdiği özel oyunlar vasıtasıyla, konsol piyasasını domine eden Sony firmasının, rekabetçi oyunlar konusunda biraz geri kaldığını söyleyebiliriz. Özellikle elektronik spor müsabakalarında tercih edilen oyunlar geliştirmekte sıkıntı yaşayan Sony firması,

Playstation konsoluna geliştirdiği özel oyunlar vasıtasıyla, konsol piyasasını domine eden Sony firmasının, rekabetçi oyunlar konusunda biraz geri kaldığını söyleyebiliriz. Özellikle elektronik spor müsabakalarında tercih edilen oyunlar geliştirmekte sıkıntı yaşayan Sony firması, bu duruma da el atıyor. Şirket tarafından verilen iş ilan vasıtasıyla; elektronik spor konusunda tecrübeli bir rekabetçi oyun direktörü aradığını görüyoruz. Aşağıda aranılan kişi için verilen şartları gördüğünüzde; şirketin, elektronik spor piyasasına sağlam bir giriş yapmak istediği anlaşılacaktır. Gerçi biraz geç kaldılar gibi görünüyor ama şirket bünyesinde geliştirilen konsola özel oyunları hatırladığımızda, yine en iyisini yapmak için uğraşacaklarını düşünüyoruz.Yayımlanan ilanda rekabetçi oyunculuk ve elektronik sporların günümüzdeki yer hakkında yer verilirken, aranan kişiden neler beklendiği belirtiliyor. Bu kişiden; mücadele içeren oyunlar konusunda genel strateji oluşturulması ile birlikte, geliştirmelerden de sorumlu olması bekleniyor. Sony firması ayrıca iş ilanındaki pozisyon için, bölgesel faaliyetlerin koordinasyonundan, küresel sponsorlukların etkinleştirilmesine kadar tüm elektronik spor faaliyetlerinde etkin olunacağı bilgisini veriyor. İşe alınacak rekabetçi oyun direktörünün bir başka görevi ise konuyla ilgili alt yapıyı oluşturmak olacak. Bu altyapı kavramının içinde; kaynak ihtiyaçlarının belirlemesi ve tahsis edilmesi, küresel veya bölgesel idare ve bazı ortaklıkları organize etme gibi işlemler bulunacak.

İlanda, rekabetçi oyun direktörü olabilecek kişilerde aranılan özelliklerden de bahsedildi. Bu özelliklere göre bu kişi video oyunun endüstrisinde en az 8 yıllık deneyime sahip olmalı. Ayrıca bu kişinin, rekabetçi oyunların geliştirilmesi konusunda bilgisi bulunmalı ve bu alanda güçlü bir iletişim ağına sahip olmalı. Sony tarafından istenilen diğer özellikler; iş modelleri oluşturma deneyimi, güçlü sunum becerisi, kanıtlanmış yönetim başarısı. Ayrıca bu kişinin, güçlü mali zekaya, mükemmel yazılı ve sözlü iletişim becerisine sahip olması gerekiyor.

Bakalım sürecin devamı nasıl işleyecek? Sony, oyun konsollarına özel rekabetçi oyunlar mı geliştirecek, yoksa mevcut elektronik sporları için zemin mi oluşturacak?

Tüm bu soruların yanıtlarını ileride göreceğiz.
Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!