Okunma Sayısı: 17
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

ABD'nin En Büyük E-Spor Stadyumu İnşa Ediliyor


ABD'nin En Büyük E-Spor Stadyumu İnşa Ediliyor

Teksas'ın Arlingston şehrine elektronik spor stadyumu inşa ediliyor. Stadyumun yapımı için 10 milyon Dolar yatırım gerçekleştirildi. Bu yılın sonuna doğru tamamlanması beklenen elektronik spor stadyumu...

Teksas'ın Arlingston şehrine elektronik spor stadyumu inşa ediliyor. Stadyumun yapımı için 10 milyon Dolar yatırım gerçekleştirildi. Bu yılın sonuna doğru tamamlanması beklenen elektronik spor stadyumu 1.000 seyirci kapasiteli ve ABD'nin en büyük e-spor stadyumu olacak. Stadyum, e-spor karşılaşmaları için özel olarak tasarlanabilecek.


Stadyum projesi ortağı Populous mimarlık stüdyosundan Brian Mirakian “E-spor ile geleneksel sporlar arasında çok sayıda benzerlik var. Ancak e-spor etkinlikleri genelde çok daha uzun sürüyor. Belirli bir başlangıç ve bitiş noktaları bulunmuyor.” dedi.
Bir Amerikan Futbol Ligi maçı dört saatte bitebilirken bir e-spor etkinliği 8-10 saat sürebiliyor. Bütün bir gün ya da hafta sonunuzu alabiliyor. Bu yüzden seyircilerin rahat etmesi gerekiyor. Teksas’taki e-spor stadyumunun seyirci salonu yüksek kaliteli bir e-spor barı gibi olacak. Mirakian “Herkesin bir şeyler bulabileceği ortak sosyal alanlar yaratmak önemli. Seyircilere açık oyun alanları. Yiyecek ve içeceğe erişim. Sponsorlarla etkileşim. Yarışan takımlarla tanışma ve konuşma fırsatı. Daha küçük çaplı karşılaşmalar. Bütün bunların büyük ölçekli stadyum kadar önemli olduğuna inanıyoruz.” Stadyumun sosyal alanları haftanın her günü açık olacağı için, herkese açık salonun uzun vadeli kullanıma uygun şekilde tasarlanması gerekiyor.

Stadyumun ana sahnesinde ise yarışmacıların kendi bilgisayarlarıyla yarışacakları alan, seyirciler için koltuklar ve her yerde de ekranlar bulunacak. Ancak belki de en önemli detay, her şeyin yeniden şekillendirilebilir olması. Alandaki paneller sayesinde ortam, müsabakanın boyutuna göre büyütülüp küçültülebilecek. Bu durum, gelişmekte olan e-spor piyasası için, daha az katılımcı bulunan daha küçük ölçekli maçlarda boşluğun hissedilmeyecek olması anlamına geliyor. Böylece stadyum talebe göre uyarlanabilecek.

 
Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!