Okunma Sayısı: 68
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Red Dead Redemption II'den Yeni Detaylar


Red Dead Redemption II'den Yeni Detaylar


Rockstar Games tarafından 26 Ekim 2018 tarihinde yayınlanacak olan Red Read Redemption 2 hakkında geçtiğimiz günlerde birçok makale ve video yayınlandı. Bu kadar ilginin sebebi ise oyunun küçük ama oyun dünyasında fark yaratacak olan detayları.

En küçüğünden başlamak gerekirse oyunu baştan sona FPS modunda oynayabiliyorsunuz ki bu da bizlere oyunun PC platformunda da yayınlanacağına dair bir ipucu. Enteresan detaylardan bir tanesi de oyundaki karakterimiz, Arthur Morgan; kilo alıp verebilecek, saç ve sakallarını uzatıp kesebilecek ve en önemlisi karakterimizin yeme-içme ihtiyacının sürekli karşılanması gerekecek aksi takdirde kendini yorgun hissedecek.

Oyunda kıyafet seçeneğinin çok çeşitli olacağına dair söylentiler var. Karakterimize farklı tarzlar uygulayabiliyoruz mesela pantolonunun paçasını botun içerisine sıkıştırmak ya da gömleğinin kollarını sıyırmak, salaş bırakmak bizlere kalmış. Ayrıca hava sıcaklığına göre kıyafetler seçmek zorunda kalacağız. Bunlara ek olarak eğer çamurla kaplı iseniz veya üzerinize kan bulaştıysa çevrenizdeki insanlarla iletişime geçtiğinizde durumunuza göre çok farklı tepkiler gösterebiliyorlar.Binek konusuna değinecek olursak oyun içinde bulunan ahırları ziyaret ederek atınıza eyer, battaniye, üzengi gibi şeyler alabilir ; atınızın kuyruğunun stilini dahi değiştirebilirsiniz. Uzun bir süre atınızı temizlemezseniz çamurla kaplanır ve bu onu yavaşlatır. Böyle bir durumda tımar gerekir. Eğer bineğinizi sakinleştirmeniz gerekirse Arthur'un ona söyleyeceği cümleler atın cinsiyetine göre değişecektir. Atınız ile aranızdaki bağ önemlidir, aradaki bağ ne kadar artarsa yetiştirme ve terbiye etme özelliklerinin kilidi açılır.

Silahlar çatışma sırasında tıkanabiliyor veya temizlenmemişse kirleniyor ya da suya düştüyseniz, yağmurda ıslandıysanız silahlarınızı kurutmanız gerekiyor. Atlarda olduğu gibi silahlarda da bakım önce geliyor. Silah satıcılarından silahınızı yükseltip şeklini değiştirebiliyorsunuz.

 

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!