Okunma Sayısı: 84
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Avengers Endgame'in Pazarlamasında Sadece İlk 15 Dakikayı Görebiliriz


Avengers Endgame'in Pazarlamasında Sadece İlk 15 Dakikayı Görebiliriz
Aralık ayında ansızın yayımladıkları ilk fragman ile birlikte çarklarının dönmeye başladığı Avengers pazarlama planları, diğer Marvel filmlerinden kendini ayıracak gibi.

76. Golden Globes ödüllerinde Black Panther'ı temsil etmek için katılan MCU'nun fikir babası ve başkanı Kevin Feige kırmızı halıda ona doğrultulan bazı MCU sorularına cevap verdi. Hikayenin gizliliğini korumak adına filmden göreceğimiz fragmanlar ve görsellerin sadece filmin ilk 15-20 dakikasından olacağı teorisi ile ilgili bir soru sorulduğunda, "Evet bunu doğru olduğunu söyleyebiliriz. Endgame başta olmak üzere birçok filmimizde, içlerindeki çok çok çok sayıda sırları açığa vurmadan heyecan yaratmayı amaçlıyoruz. Disney pazarlama ekibin dünyadaki en başarılı takım olduğunu ve bunun üstesinden gelebileceğini düşünüyorum." şeklinde konuştu.Yazarın Notu: Şahsi görüşüme göre, film fragmanları günümüzde adeta minik bir sanat parçası haline gelmeye başladı. Müziklerin, seçilen sahnelerin ve bu kesitlerin yaratıcı şekilde harmanlanmasıyla benim ve birçok izleyicinin tekrar tekrar izleyeceği fragmanlar oluşturmak mümkün. Son yıllardan örnek vermek gerekirse; Logan, Death Stranding, The Last of Us, Bumblebee, Mission Impossible: Fallout gibi film ve oyunlar son derece kaliteli kısa film niteliğinde fragmanlar ile gündeme gelmeyi başarabildiler fakat çoğu zaman film stüdyoları izleyicilerin etkisini çekip filmi sinemada izlemeye daha meğilli olması için fragmanlarda tüm sürprizleri bozmaya yatkın oluyorlar bu da ben dahil birçok kişiyi son yıllarda film fragmanları izlemekten soğutur hale geldi.

Marvel gibi büyük bir film stüdyosunun bu konuyu öncelik haline getiriyor oluşu umut verici bir durum, bu durumun lafta da kalmadığını Avengers Endgame'in ilk fragmanından anlayabiliriz. 

Avengers Endgame 26 Nisan 2019 tarihinde sinemalara buluşacak, fragmanı tekrar izlemek isterseniz aşağıdan izleyebilir veya detaylı fragman analizimizi okumak isterseniz bu linkten ulaşabilirsiniz.Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!