Okunma Sayısı: 11
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Ubisoft Assassin's Creed Oyuncularından Özür Diliyor


Ubisoft Assassin's Creed Oyuncularından Özür Diliyor
Assassin's Creed Odyssey'nin kreatif yönetmeni Jonathan Dumont, oyuncuların Shadow Heritage ek paketine yöneltilen tepkilerinin geliştirici açısından "eğitici bir tecrübe" olduğunu söylüyor.

Oyuncuların tepkisi, geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştiren ek paketin sonunda yaşananlardan dolayı kaynaklanıyor. Shadow Heritage'ı bitiren oyuncular, karakterlerinin ana oyun içerisinde veya DLC içerisinde yaptıkları seçimlere bakılmaksızın ana karakterlerinin heteroseksüel bir ilişkiye girip bir çocuk sahibi olması ile karşılaştılar. Burada skandalın doğuş noktası ise, oyunun başında karakterlerinin cinsiyetini seçmeye ek olarak ayrıca oyuncular karakterlerinin heterosexüel veya homosexüel ilişkilere girmesini de seçebiliyordu.Ubisoft, ilk açıklamasında yapılan bu seçimin motivasyonunun ve sebebinin 3. bölümde keşfedileceği ve belirli bir sebebi olduğunu belirtmiş olmasına rağmen oyuncuların olumsuz tepkileri büyümeye devam edince 2. bir açıklama yaparak şu şekilde konuştu:

"Oyuncuların yeni ek paketimiz olan Legacy of the First Blade, Shadow Heritage'a olan tepkileri ve yorumlarını okuduktan sonra, ana karakterimizin yaşadığı bir ilişki konusunda hayal kırıklığına uğrayan hayranlarımıza özürlerimizi sunmak isteriz. Bu hikaye noktasının oluşturulma amacı, karakterimizin kan bağının Assassin tarikatına nasıl bir etkisi olduğunu göstermekti falan karşılaştığımız tepkileri değerlendirdiğimizde yanlış bir seçim yaptığımızın farkına vardık."

Bir Ubisoft çalışanı ise ek paketin sonunun herhangi bir güncelleme ile değiştirilmeyeceğini doğrulayarak, karakterinizin çocuğunun doğumunun ardından açılan Kupanın/Başarınımın adının değiştirileceğini söyledi. Kupanın şu andaki ismi "Growing up" yani "Büyümek" olarak çevrilebilir, bu ise oyuncularda çocuk sahibi olmamanın ya da eşcinsel olmanın yeterince yetişkince bir hareket olmadığı, büyümeye engel olan bir takım davranışlar olduğunu ima ettiği izlenimini yaratmakta.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!