Okunma Sayısı: 15
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

9 Euro'ya PlayStation 4 Pro Alan Fransız'a 4 Ay Hapis Cezası


9 Euro'ya PlayStation 4 Pro Alan Fransız'a 4 Ay Hapis Cezası
Bu sefer de bizi son derece şaşırtıp bir nebze de hayran bırakan bir suç ile karşınızdayız. Biz de karşılaştığımızda tekrardan hatırladık ki suç işlemek konusunda yaratıcılığın hiçbir sınırı yok...

Haberlerimiz Fransa'dan geliyor, 19 yaşındaki Adel bir süpermarkete girerek PlayStation 4 Pro alma planı yapıyor (Avrupa'da marketlerde konsol satışları ile karşılaşmak yaygın bir durum). Fakat genç suçlumuz göze batmadan ödeme yaparak çıkarken, aynı anda da yapacağı ödemeyi minimuma indirmek için de bir fikir buluyor. Aldığı 340 Euro etiketindeki PlayStation 4 Pro'yu meyve tartım tezgahına götürüp tartıp, makinenin yazdırdığı barkodu cihazın barkodunun üzerine yapıştırıyor ve otomatik kasalarda yaklaşık 9 Euro'luk bir ödeme yaparak kimseye fark edilmeden marketten çıkıp, cihazını marketin dışında bekleyen birine 100 Euro'ya satıp kendine bir tren bileti alıyor.Oldukça zekice değil mi? Eh tabi geri dönüp aynı planı tekrar uygulamaya çalışana kadar. Sonraki gün tekrar aynı markete giderek şansını deneyen Adel bu sefer güvenlik tarafından yakalanarak polise teslim ediliyor. Geçtiğimiz hafta Montbéliard'da gerçekleşmesi gereken duruşmasına katılmayan Adel için yargıç 4 aylık şartlı tahliyeli hapis kararı alıyor. Yani genç Adel 4 ay boyunca başka hiçbir suç işlemez ise hapse girmesi gerekmeyecek.

Sizler bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Herhalde bu oldukça alışılmışın dışındaki olaydan en karlı şekilde ayrılan, 100 Euro'ya sıfır bir Playstation 4 Pro almayı başaran kişi oldu diyebiliriz.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!