Okunma Sayısı: 65
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Samsung’un Katlanabilir Akıllı Telefonu Galaxy Fold ve Galaxy S10 5G


Samsung’un Katlanabilir Akıllı Telefonu Galaxy Fold ve Galaxy S10 5G
Samsung Galaxy S10 ailesini tanıttığı gün uzun zamandır tanıtılması beklenen bir diğer telefonu Samsung Galaxy Fold’u tanıttı. Aynı etkinlikte çok fazla bilgileri paylaşılmamış olan Samsung Galaxy S10’un 5G destekleyen versiyonu da tanıtıldı.Önce Samsung Galaxy S10 5G ile başlayalım. 5G teknolojisinin yavaş yavaş hayatımıza girecek olması ile birlikte bunu destekleyen işlemciler, bu işlemciler ile gelen telefonlar, bilgisayarlar karşımıza çıkacaklar. Bunun ilk örneklerinden biri ise Samsung’un amiral gemisi telefonu Samsung Galaxy S10 5G oldu. İşlemci olarak Snapdragon 855 ile gelecek bölgelerde işlemciye Snapdragon X50 modemi Exynos 9820 ile gelecek bölgelerde Samsung 5G modemi ile gelmesi bekleniyor.Telefonda tek seçenek olacak 8GB RAM ve 256 GB arttırılamayan bir depolama alanı ile gelecek. Samsung açısından böyle dolu dolu gelen bir cihazda arttırılabilir hafıza sunmaması bir çok eleştiriye sebep oldu ancak muhtemelen 5G teknolojisinin daha fazla antene ihtiyaç duyması bu tarz fedakarlıklara sebep olmuş gibi görünüyor.Telefon kamera tarafında önde 2 arkada 4 kamera ile gelecek. Kameraları Samsung Galaxy S10+ modelinden çok farklı değil aslında arkada 12MP geniş açılı ana kamera 16MP ultra-geniş açılı kamera 12MP tele-foto kamera ve kısaca ToF(Time of Flight) olarak adlandırılan derinlik kamerası ile ön tarafta ise 10MP geniş açılı bir kamera ve ona eşlik eden ToF derinlik kamerası yer almakta.4.500mAh bataryaya sahip olan telefon aynı zamanda 27W hızlı şarj desteğine de sahip olacak. Rakipleri kadar hızlı olmasa da batarya boyutu ile kullanıcıları epey mutlu edecek bir kullanım süresi sunması bekleniyor. Ancak telefonun şimdilik asıl problemi üretilme sebebi ile aynı 5G desteklemesine rağmen dünyada Türkiye dahil çoğu yerde henüz yaygınlaşmadığı için telefonun şuan için beklenen performansı veremeyecek olması.


t=2s

Ve sırada diğer beklenen ilginç telefon Samsung Galaxy Fold var. Bu modelde bir katlanmış halinde karşınıza çıkan ekran bir tane de telefonu katlanmış halden açtığınızda çıkan ekran olmak üzere 2 ekran ile geliyor. Katlı haldeki ekran küçük bir ekran 4.6 inç boyutunda 21:9 HD+ çözünürlüklü AMOLED bir ekran ile geliyor. İç tarafında yer alan büyük ekranı ise 7.3 inç boyutunda 4.2:3 QXGA+(2152x1536) çözünürlükte Dinamik AMOLED bir ekran ile geliyor.Qualcomm Snapdragon 855 işlemciyle gelecek olan 12GB RAM ve 512GB depolama alanı ile gelecek olan telefon arttırılabilir hafızaya ne yazık ki sahip değil. Katlanabilir formunda 2 parçaya ayrılan kasanın iki parçasında ayrı ayrı batarya yer almakta.Ayrıca telefonda katlanmış hali için ön tarafta 1 adet 10MP çözünürlüklü geniş açılı selfie kamera, arkasında S10 ve S10+ modellerinde de gördüğümüz 3 adet 12MP geniş açılı ana kamera, 12MP tele-foto kamera ve 16MP ultra-geniş açılı kamera ve açılmış halinde karşınıza gelecek olan 2 adet 10MP geniş açılı selfie kamerası ve ToF derinlik kamerası ile beraber toplam 6 kamera yer alıyor.
Samsung’un tanıtımda telefonu sunma şekli bu telefon modelini daha çok katlanmış formundan açıldığında daha büyük ekranda kullanmak yerine daha büyük ekranı çoklu görev için kullanılması amaçlanarak tasarlandığını gösteriyor. Şimdiden karşısına çıkan rakip katlanabilir telefonlar karşısında ise açılmış formunda ön tarafta kameralar için kaybettiği telefon deyimiyle bir parça çentikli alan ile şimdiden çok eleştiri almış durumda. Sonuçta daha yeni S10 serisi tanıtılmışken ön kameralar için benzer bir çözüm neden kullanılmasın ki. Henüz piyasaya çıkmamış telefonun fiyatı da epey yüksek. 1,980 dolar fiyat etiketiyle çıkacak olan telefon Nisan ayında raflardaki yerlerini almaya başlayacak.Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!