Okunma Sayısı: 24
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

SpaceX Uydu İnternet Hizmeti Denemeleri Yakında Başlayacak


SpaceX Uydu İnternet Hizmeti Denemeleri Yakında Başlayacak
SpaceX CEO'su Elon Musk, Çarşamba günü toplam 420 Starlink uydusuna 60 Starlink uydusu daha ekleyerek filosunu 480'e çıkarmış oldu. Eğer her şey plana göre giderse, halk altı ay içinde SpaceX’in uydu internet hizmetini deneme şansına sahip olacak.

Özel beta 3 ay içinde, genel beta ise 6 ay içinde yüksek enlemlerle başlayacak.Ayrıca hizmetin tam anlamıyla faaliyete geçmesi için şirket, önümüzdeki yıllarda 40.000'e yakın uydu fırlatmak için gerekli izleri almaya çalışıyor. SpaceX’in hedefi bu yıl ABD ve Kanada için geniş bant hizmetini başlattıktan sonra Starlink'in 2021'de küreselleşmesi planlanıyor. Şuana kadar her hangi bir maliyet açıklanmadı ancak şirket müşterilere evlerine kolayca yerleştirebilecekleri Starlink terminali sağlamayı planlıyor.

Starlink olarak adlandırılan hizmet, dünyanın herhangi bir yerine hızlı ve uygun fiyatlı internet getirmeyi vaat ediyor. Özellikle uzak bölgelerde veya az hizmet alan yerleşim yerlerinde yaşayan insanlar için çekici olacaktır. Yer tabanlı geniş bant hizmetleriyle eşit olarak 25 ila 35 milisaniye arasında değişen bir gecikmeyle 1Gbps'ye kadar indirme hızı şunacağı düşünülüyor.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!