Okunma Sayısı: 32
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Intel Yavaşlama Sorunu Bulunan Bazı Yongaları Durduruyor


Intel Yavaşlama Sorunu Bulunan Bazı Yongaları Durduruyor
Dünyanın en büyük yonga üreticisi Intel'in güncellemeleri, Meltdown ve Spectre tasarım kusurlarını düzeltmek için yapılmıştı, ancak bilgisayarların beklenmedik şekilde yeniden başlatılmasına neden olmaya başladı.

Intel, telefon ve bilgisayar üreticilerinin yanı sıra kullanıcıların sistemlerin güncellenmesini durdurmasını ve Intel'in yamalarının neden cihazların beklenmedik şekilde yeniden başlatılmasına neden olduğunu araştırmasını tamamlayarak, bazı işlemcilerinin fişini çekti.

Intel Baş Müdür Yardımcısı Navin Shenoy , blog yazısında imalatçıların ve kullanıcıların "beklenenden daha yüksek yeniden başlatma ve diğer öngörülemeyen sistem davranışlarını ortaya çıkarmaları için mevcut sürümlerin dağıtımını durdurmasını" öneriyor .

Güncellemeler, Spectre ve Meltdown tasarım hatalarını düzeltmek için hazırlandı, ancak Intel, kendi sorunlarının birçoğunun şimdilik yüklenmesine neden olduğunu söylüyor.

Intel'in güncellemeleri duraklatma kararı, endüstrinin Spectre ve Meltdown'u düzeltme yaklaşımının teknik uzmanlarının eleştirileriyle karşı karşıya. Ocak ayı başlarında Microsoft , bazı bilgisayarların kapatıldığı ve kullanıcılar güncellemeleri yükledikten sonra yeniden başlatılamadığı raporları ortaya çıktığında, AMD tarafından yapılan bilgisayarların güncellemelerini durdurdu.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!