Okunma Sayısı: 44
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Samsung Galaxy S10 Yeniliklerle Geliyor


Samsung Galaxy S10 Yeniliklerle Geliyor
Samsung, daha önce piyasaya sürdüğü modelleri ile birlikte kalitesini ortaya koymuş bir marka. Yıllar geçtikçe kalitesinden ödün vermeyen Samsung, iddialı bir model ile piyasayı hareketlendirmek için yeniden hazırlanıyor. En büyük rakiplerinden biri olan Apple karşı olarak kendine özgün tasarımlarını ortaya koyarak bu rekabet ortamında kendisinin de her zaman var olacağını rakibine direk olarak göstermiş bulundu. En son olarak piyasaya sürdüğü S9 ve S9+ telefonları ile beraber zirveye tutunmayı yine başardı. Son cihazlarında yüksek teknolojiler ile üretilen kameraları ile oldukça dikkat çekti ve kullanıcılarına eşsiz kamera deneyimleri sunmayı başardı.Özellikle son teknoloji kullanılmış akıllı telefonlar konusunda kullanıcılar herhangi bir maddi sorun yaşamıyorlar. Bu doğrultuda Android telefonlar piyasaya sunduğu cihazlardan oldukça iyi rakamlar istiyor ve iyi gelirler ele ediyorlar. Bu fiyat karşılığında ise kullanıcılarına oldukça iyi deneyimler yaşatıyorlar. Samsung 10. Yılına hitaben Samsung Galaxy S10 cihazını çıkarmayı planlıyor. En çok merak edilen konu ise S10 cihazının tasarımı kullanıcıları tarafından beğeni toplayıp toplamayacağı.

Samsung Galaxy S10 cihazı üzerinde parmak izi deneyimini farklı bir şekilde kullanıcılarına sunmayı planlıyor. Aldığımız duyumlara göre Samsung 2019 ile çıkaracağı tüm telefonlarında fingerprint özellikli ekranlar kullanacak. Qualcomm ile geliştirilen bu sensörler sadece parmak izi olarak değil, kalp ritmi ve kan akışı gibi özellikleri de desteklediği bilinmekte. Bu sensör ile Samsung S9 oldukça ilginç özelliklerle geleceğe benziyor.

Geçen ay ortaya çıkan verilere göre Samsung S9 cihazı 3 farklı model ile piyasaya sürülecek. Bu bilgilere göre Beyond 0 olarak gelecek olan ilk model en ucuz model olarak belirtilecek ve parmak izi okuyucusu daha önce ki modellerde olduğu gibi ana ekran tuşunun hemen üzerinde olacak şekilde sunulacak.  Beyond 1 ve Beyond 2 olarak adlandırılan cihazlarda ise son teknoloji olan ekran üzerinde kullanılan parmak izi okuyucu desteği ile gelecek. Kamera özelliklerine bakıldığı zaman Beyond 0 ve Beyond 1 adını vereceği cihazlarda arka tarafta çift kamera ile sunulacakken, Beyond 3 cihazında arka tarafta üç kameranın yer alacağı söylentisi mevcut.Sızdırılan bilgiler ile birlikte Samsung Galaxy S10 cihazının Beyond 0 olarak adlandırdığı modelinde 5,8 inçlik kavissiz, düz bir ekrana yer verileceği söylenmektedir. Beyond 1 modelinde ise 5,8 inçlik kavisli, tamamen S10 modeline ait bir ekran sunulacağı belirtilmiştir. En büyük ve en çok göze hitap eden ekran ise Beyond 2 modelinde olacağa benziyor. Bu modelde 6,2 inçlik geniş ve kavisli bir ekran kullanılacak. Aynı zamanda Samsung S10 modelinde farklı bir yüz tarayıcı kullanılması bekleniyor. S9 modelinde olan iris tarayıcısında bu modelde vazgeçilecek ve 3D olarak yüz tanıma sistemi kullanılacağa benziyor.

Peki, Samsung Galaxy S10 Ne Zaman Tanıtılacak?


Bu kadar merak ettiren ve yeni özelliklere sahip olan S10 modelinin de ne zaman çıkacağı merakla beklenen konular arasında. Bu konuda tam olarak belirli bir tarih olmasa da kendi fikrimiz, 2019 yılının Şubat ayının son günlerinde tanıtımının gerçekleşeceğini ve bu aşamadan sonra 2-3 hafta gibi bir sürede satışa çıkacağını tahmin ediyoruz. Tabi ki de ülkemiz için bu tarih aralığı daha fazla olabilir.

Fiyat konusunda herhangi bir ücret henüz belli değil. Türkiye için herhangi bir fiyat söylemek biraz zor olsa da Avrupa piyasası için bazı tahminlerde bulunabiliriz. 3 model olarak piyasaya sürülen bu telefonun fiyatlarını tahmin edersek, düşük özellikli modelinin 650-700 dolar gibi bir fiyattan piyasaya sunulacağını düşünüyoruz. En üst özellikli modeline sahip olabilmek için ise 1000 dolar gibi bir fiyatı gözden çıkarmak gerekmekte.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!