Okunma Sayısı: 27
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Avengers: Endgame Direktörlerinden Açıklamalar


Avengers: Endgame Direktörlerinden Açıklamalar
Film yayımlandığından beri hayran kitlesi zaman yolculuğunun mekanikleri hakkında konuşuyorlar. Daha sonrasında ise filmde gerçekleşen olayların multiverse'e(çoklü dünyaya) açıldığı ortaya çıktı. Bunlar MCU'da tanıtılan büyük elementler ve inanıyorum ki gelecek olan filmler de bu elementlere yer verilecek.Bir röportajda filmin yönetmenleri, Joe ve Anthony Russo, bu evrendeki zaman yolculuğu ve multiverse hakkında konuştular. Zaman yolculuğunu açıklamaya çalıştıklarında Anthony:

"Zaman yolculuğu hakkındaki en önemi şey: Var olmaması” gibi bir şaka yaptı.

Joe söze devam edip:

"Filmin kurallarına göre, Hulk ve The Ancient One tarafından ifade edildiği gibi, Back to the Future filminin saçmalık olduğunu söylemek için büyük zahmetlere girdik. Eğer bir filmde zaman yolculuğunun kurallarını değiştirmeye çalışıyorsanız, tabi bunların Back to the Future filmindeki kurallar olmayacağına işaret ediyorsanız ve bu konuda süper netseniz, insanlar bunu anlamayacaktır. Biz bunu üç sahneleme testinden sonra öğrendik. Geriye gidip Back to the Future hakkında daha fazla şaka eklemeye karar verdik ki insanlar multiverse teorimizi ciddiye alsın."

Evet, MCU'daki kullanılan zaman yolculuğu kavramının Back to the Future türevi filmlerde gördüğümüz zaman yolculuğuyla aynı olmadığını inandırıcı bir şekilde açıklamaya çalışmışlar. Filmdeki zaman yolculuklarının hepsi multiverse'ün yapılması için bir zemin hazırlamış. Multiverse'ü göz önünde tutarak Joe:

"Hulk diyor ki; eğer gelecekteysen ve geçmişe dönersen geleceği etkileyemezsin. Çünkü gelecek zaten oluşmuştur. Şimdi o senin geçmişin anlamına gelir değil mi? Ve eğer (şu an) geçmişte isen bu senin şimdiki zamanındır. Bu zaman aralığında yaptığın herhangi bir şey, bir multiverse gerçekliği yaratır. Yeni bir gelecek  yaratır ama bu senin geçmişini etkilemez."

Anthony sonrasında diyor ki, herkesin bunu ve bunun nasıl çalıştığını anlayış şekli farklı olacaktır:

"Dürüst olmak gerekirse zaman yolculuğu hakkında konuşmak, tanrı hakkında konuşmaya çok benzer. Herkes onun ne olduğuyla ilgili farklı düşünceye sahiptir."

Joe'da ekleme yaptı:

"Günün sonunda, zaman yolculuğuyla ilgili herhangi bir düşünce bozulur. Bizim denediğimiz şey oynadığımız zaman yolculuğu kurallarının filmin konusuyla onurlandırıldığından emin olmaktı."

Filmde Steve'in Peggy ile yaşlanması hakkında:Steve asil bir adam olduğuna göre, gerçekten zamanda geriye gidip Peggy ile birlikte olup ailesini ayırır mıydı? Yoksa bir şekilde Steve bunca zamandır Peggy'nin kocası mıydı (bir teoriye göre)? Yoksa yaptıklarıyla alternatif bir gerçeklik mi oluşturdu? Russolara göre bu ikinci teori. "Eğer zamanda geriye, Steve'in buza girmesinden önceye ve Peggy kocasıyla tanışmadan önceye giderseniz, Peggy o zaman uygundu(boştaydı.)" dedi Anthony Russo. Holmes bazı fanların, Steve Rogers'ın geçmişe giderek Peggy'nin kocasıyla gelecekteki ilişkisini ve aynı şekilde 2 çocuğunu da yok ettiği için bunu ürpertici bulduklarını söyledi. Ama kardeşlerin ikisi de onların başka zaman çizgisinde bulunduğunu seyirci kitlesine garanti etti.

End Game'de Steve geçmişte kalıp hayatının aşkı Peggy Carter'la kaldı. Bu olay fanlar arasında fazlasıyla tartışmalıydı. Çünkü, Kaptan Amerika: Kış Askeri filminde Peggy Carter'ın, Steve Rogers'ın 2. Dünya Savaşı sırasında kurtardığı bir adamla evlendiği belirtilmişti.

"Ben Iron Man'im"Thanos kazandığına inandığında "kaçınılmaz" olduğunu ilan etti. Tony Stark ise Iron Man(2008)e gönderme yaparak "Ben Iron Man'im" diye karşılık verdi. Bu filmin en büyük anlarından biriydi, ama bu şekilde yazılmamıştı. "Başlangıçta, Thanos ile yüzleşirken hiçbir şey söylememişti — taşları alıp parmaklarını şıklatmıştı. Ama düzenleme odasındayken çok düz hissettirdi." Dedi Anthony Russo. Direktörler, Jeff Ford,("MCU'nun kahramanlarından biri — herkesten daha çok Marvel filmi düzenledi.") ile Tony'nin ne diyebileceği hakkında beyin fırtınası yapıyordu, "Jeff Ford 'Ben Iron Man'im' cümlesine ne dersiniz' dedi, ve biz de işte bu! dedik."

"Bir şekilde, Tony'nin ölmesi kaçınılmazdı." dedi Joe Russo. "O bir fütüristti, her zaman neyin gerçekleşeceğinin düşüncesiyle ele geçiriliyordu. Sonunda egosu olan birinden, kendisini düşünmeyen birine dönüştü. O yüzden çok asil bir gidişat gibi göründü."

Black Widow'un ölümü"Onun(Natasha), Winter Soldier'daki Kaptan Amerika ile ilişkisine bakın. Manevi açıdan belirsiz alanlarda çalışıyor; Steve ise siyah ve beyaz. İkisi de büyürken birbirlerini destekliyor, ve birden Natasha topluluğun, ailenin bir parçası haline geliyor." Dedi Joe Russo. "En nihayetinde, ailesini kurtarmak için yaptığı fedakarlık, onun karakteri için bir yolculuk — Sadece kendi hayatıyla ilgili olan bir bireyden, herkes için fedakarlık eden bir karaktere dönüşüyor."

Filmde Iron Man'in cenazesi bu kadar ön plandayken Black Widow'un ölümü neden bu kadar önemsenmedi diye düşünülse de Joe Russo, Black Widow'un yeni filmi geleceğini söylemişti.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!