Okunma Sayısı: 782
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Tüm Zamanların En İyi Çizgi Roman Kötüleri


Tüm Zamanların En İyi Çizgi Roman Kötüleri
Tüm Zamanların En İyi Çizgi Roman Süper Kahramanları adlı yazımızı hatırlarsınız sanırım. En sevilen çizgi roman kahramanlarına ve biraz da anti-kahramanlara yer verdiğimiz yazımızın ardından bu sefer de süper kötülere yer vermek istedik. Bu seferde tüm zamanların en iyi -veya en kötü- çizgi roman kötülerine yer vereceğiz. Bilmeyenler veya birazcık olsun karıştıranlar için yukarıdaki yazımızda kahraman, süper kötü ve anti-kahraman kavramlarına ucundan değinmiştik. Merak edenleri bu yazıya başlamadan önce oraya alabiliriz. Asıl konumuza dönecek olursak; her süper kahramanın bir rakibe, düşmana ihtiyacı vardır. İşte bu yüzden her kahramanın bir düşmanı vardır. Kötüler olmazsa, iyilere ihtiyaç yoktur. Mesela, Thanos olmasaydı, Avengers dünyayı kimden kurtaracaktı gibi sorular saçma gelecek olsa da bir yerde doğrular. Bu arada sizlerde kendi fikirlerinizi paylaşmak veya diğer takipçilerin fikirlerini merak ediyorsanız Wpeak'de bulunan En sevdiğiniz kötü çizgi roman karakteri hangisi? başlıklı tartışma konumuza bekleriz. İlgili haberler : Joker Şimdiden Ödül Toplamaya Başladı! - Tüm Zamanların En İyi Çizgi Roman Kahramanları - Avengers: Infinity War Filmindeki Çizgi Roman Referansları

10.Harley Quinn

Harley Quinn, DC Comics tarafından yayımlanan çizgi romanlarda görünen kurgusal bir süper kötü kadındır. Karakter, Paul Dini ve Bruce Timm tarafından yaratıldı ve ilk olarak Eylül 1992'de Batman: The Animated Series bölümünde göründü. Daha sonra DC Comics'in Batman çizgi romanlarında, ilk olarak The Batman Adventures #12'de göründü.

9.Loki

Loki, Marvel Comics tarafından yayımlanan çizgi romanlarda görünen kurgusal bir karakterdir. Yazar Stan Lee tarafından yazılan, senaryo yazarı Larry Lieber ve Jack Kirby tarafından ilk olarak Venüs #6'da (Ağustos 1949) ortaya çıkan karakterlerin günümüzdeki enkarnasyonuna ise Journey into Mystery #85'de (Ekim 1962) görünmüştür.

8.Green Goblin

Marvel Comics karakterlerinden biri olan Green Goblin'in ilk görünümü The Amazing Spider-Man #14'de Temmuz 1964'tedir. Dark Reign'in üyesidir ve ayrca Spider-Man'in baş düşmanlarından birisidir.

7.Darkseid

Darkseid, DC Comics için Jack Kirby tarafından yaratılan süper kötü kahraman olan ve ilk olarak Kasım 1970'te Superman's Pal Jimmy Olsen #134 sayısında gözükmüştür. Apokolips isimli gezegenin yöneticisidir ve tanrısal güçleri ile oldukça dikkat çekici bir kötüdür.

6.Lex Luthor

Lex Luthor, DC Comics evrenindeki bir karakterdir. Superman'ın azılı düşmanlarındandır ve sanırım kimse kendisini sevmez. İlk sahneye çıkışı Action Comics #23'de olmuştur.

5.Thanos

Thanos, Marvel Comics tarafından yayımlanan çizgi romanlarda görünen kurgusal bir kötüdür. Yazar ve sanatçı Jim Starlin tarafından yaratılan karakter ilk olarak The Invincible Iron Man #55'te ortaya çıkmıştır ve artık kendisini tanımayan yoktur sanırım. Bronze Age of Comic Books döneminde ortaya çıkan karakter dört yılı aşkın süre ile kendi serisinde yer almıştır. Thanos gerçekten kötü müydü?

4.Deathstroke

Deathstroke, DC Comics tarafından yayımlanan çizgi romanlarda görünen kurgusal bir süper kötüdür ama bazen de anti-kahramandır. Karakter Marv Wolfman ve George Perez tarafından yaratıldı. New Teen Titans #2'de ilk kez ortaya çıkan bir paralı asker ve suikastçidir.

3.Doctor Doom

Doctor Victor von Doom, Marvel Comics'in yayınlarında ortaya çıkan kurgusal bir karakterdir. Cadı Cynthia Von Doom'un oğlu olan Doctor Doom, Fantastic Four'un tekrarlayan bir düşmanı ve Latveria adlı ulusunun lideridir. O hem dahi bir mucit hem de bir büyücüdür. Baş rakibi Fantastic Four olsa da, aynı zamanda Avengers ile de çatışmıştır.

2.Magneto

Magneto, Marvel Comics tarafından yayımlanan ve genellikle X-Men serilerinde gözüken çizgi roman karakteridir. X-Men çizgi romanlarında ana kötü adam olmasına rağmen, ara sıra müttefik ve hatta bir X-Men üyesidir. Yazar Stan Lee ve sanatçı Jack Kirby tarafından yaratılan karakter ilk olarak The X-Men #1'de görülmüştür. Önemli bir bilgi; Çocukları Pietro Maximoff ve Wanda Maximoff'dur. Şaşırdınız di mi?

1.Joker

Joker, DC Comics tarafından yayımlanan çizgi romanlarda görünen kurgusal bir süper kötüdür. Karakter Jerry Robinson, Bill Finger ve Bob Kane tarafından yaratıldı ve ilk olarak Batman #1'de ortaya çıktı. En iyi Joker hangisiydi? KAYNAK 1

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!