Okunma Sayısı: 59
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

Stream Tarihinin En İlginç 10 Olayı


Stream Tarihinin En İlginç 10 Olayı
Youtube ve Twitch'in hayatımıza girmesi ile en sevdiğimiz oyunları sevdiğimiz yayıncılardan izlemek çoğu gamer için bir hobi haline dönüştü. Gelişen oyun sektörü ile yayıncılık iyici değerlenirken, birçok garip olaya da ev sahipliği yapıyor. Bu günkü yazımızda bu olayları inceleyeceğiz.  

 1. Listemizin birinci sırasında yer alan yayıncımız Dr. Disrespect. Kendisi pro gaming yayınları yapan oldukça tanınan ve sevilen bir yayıncıdır. Onu bu listeye sokan olay ise bir canlı yayınında eşini aldattığı itiraf etmesiydi. Bu itiraftan sonra uzun bir süre yayın açmayan Disrespect, Uzun aradan sonra açtığı yayında yeni bir izleyici rekoru kırmıştı. İşte onun eşini aldattığını açıkladığı o video:

 

 1. Listemizin ikinci sırasında ise Kootra var. Yaptığı bir yayın sırasında adresini paylaşan Kootra, bir izleyicisinin yaptığı eşek şakasına kurban gitti. İzleyicisi Kootra’nın adresinde bir cinayet işlendiğini polise bildirdi. Birkaç dakika sonra ise Kootra’nın evine SWAT ekipleri tarafından baskın düzenlendi. Polis tarafından tutuklanan Kootra bir suç işlemediği öğrenilince serbest bırakıldı. İşte o görüntüler:

 1. Listemizin üçüncü sırasında ise hemen hemen hepimizin bildiği bir yayıncı olan Jahrein var. Bir yanında yeni çıkan bir rap klibini ağır bir şekilde eleştiren Jahrein birçok takipçisi ve rapçiler tarafından ağır hakaretlere uğradı. Yayından sonra da son dönemlerin meşhur rapçisi Ezhel ile Twitter üzerinden bir dizi tartışmalara girdiler. İşte o eleştiri videosu. 1. Japon Minecraft yayıncısı yeni aldığı benzinli kibriti izleyicilerine gösterirken benzinin bir anda alev alması sonucu kısa süreli bir panik yaşadı ve yanan kutuyu kağıt dolu çöpe attı. Çöpün tutuşmasını engellemek için başka bir karton kullanan yayıncının art arda yaptığı hatalar nedeniyle canlı yayında yangın çıktı. Neyse ki itfaiye ekiplerinin yetişmesi ile can kaybı yaşanmadan yangın söndürüldü. İşte o görüntüler;

 1. Sıradaki yayıncımız ise mr_13ig adlı Twitch ve Youtube yayıncısı. Yayıncımız çok gürültü yaptığı için komşusu tarafından polise şikâyet edilir. Canlı yayını açık bırakan yayıncı polis tarafından götürüldükten bir süre sonra onu şikâyet eden komşusu, gizlice evine girer ve hırsızlık yapmaya başlar. Bu sırada açık kalan yayında soygun anı görüntülenir.


https://www.youtube.com/watch?v=0yi_6e7fZVU

 1. Listemizin altıncı sırasında ise ZiloanOP adlı yayıncının sakat numarası yaparak daha çok bağış almayı hedeflediği ancak bir yayınında kamerasını açık unuttuğu anda tekerlekli sandalyesinden kalkıp yürüdüğünü görüyoruz. Bu yayınından sonra Twtich’i bırakan yayıncı takipçileri tarafından oldukça ağır hakaretlere maruz kaldı.

 1. Bu sefer canlı yayınında kedisinin saldırısına uğrayan Sara Kate adlı yayıncımızı görüyoruz. Kendisi bir yayını esnasında sandalyesine gelen kedisi ile oynamaya başlar, ancak kedisi bir anlık saldırı ile kızın gözünü tırmalar. Canlı yayında kanlar içinde kalan yayıncının neyse ki kedinin gözünü ıskalaması sayesinde kör olmaktan kurtulduğu biliniyor.

 1. Canlı yayınında içtiği uyuşturucu ve alkolün etkisi ile kapıya yumruk atan yayıncının ilk seferde kıramadığı kapıyı ikinci seferde kırmasından sonra Twicth’e birçok şikâyet mesajı gidiyor ve yayıncı yaptığı bu hareketten sonra Twitch tarafından engelleniyor.

 1. Sıradaki olayımız yine bir hırsızlık olayı. Canlı yayın esnasında evinden sesler geldiğini duyan Sajedene adlı yayıncı, iki hırsız tarafından soyulduğunu anlar. Hırsızlar tarafından zorla alıkoyulan yayıncının yayını izleyen bir arkadaşının polise haber vermesi tarafından kurtarılır.

 1. Listemizin son sırasında ise Jakub Szygulski adlı yayıncının yanını esnasında kriz geçirdiği görüntüler var. Sevgilisinin yetişmesi ile birlikte hayatta kalan yayıncının o anları açık kalan yayınında anbean görüntülendi.
Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!