Okunma Sayısı: 67
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Steam'den Ücretsiz Oyun Önerileri 05: Realm Royale


Steam'den Ücretsiz Oyun Önerileri 05: Realm Royale
Geçtiğimiz haftalarda Steam platformun Hi-Rez Studios (Paladins, SMITE gibi oyunların sahibi Amerika merkezli bir oyun firması) tarafından yayınlanan Realm Royale 46.000 üzeri oyuncu kitlesi ile büyük bir çıkış yaptı. Oyundan kısaca bahsetmek gerekirse, Hi-Rez Studios'a Paladins oyununun temeline PUGB ve Fortnite oyunlarının konsepti ile harmanlanarak oturtulmuş bir survivor fps oyunu olduğunu görüyoruz.

Oyunun genel hatlarına şöyle bir göz atacak olursak henüz Alpha sürümünde olan Realm Royale oyunu tamamen hayatta kalma ve takım oyunu odaklı bir TPP (Third Person Perspective) - FPS türünde bir oyun. Realm Royale akıcı dinamiklere sahip ve Warrior, Engineer, Assassin, Mage ve Hunter gibi karakter sınıflarını bizlere sunan yeni bir alternatif survivor fps oyunu.

Oyun konseptinden söz edecek olursak PUBG oyunundaki loot konsepti bu oyunda haritalarda bulunan kasaları açarak içerisinden çıkan eşyaları (silah, zırh ve armor & hp potion) toplamamız gerekiyor. Bu noktada silah ve zırhların nadirlik renkleri tıpkı Fortnite oyununda alışık olduğumuz gibi fakat bu iki konsepte ek olarak Realm Royale oyunu haritada belli noktalardaki demirci (Blacksmith Forge) alanları ile bize yeterli miktarda shard'ımız olduğu zaman kendi legendary-orange silah veya zırhımızı craft edebilmemizi sağlıyor. Yalnız bu silah ve zırhların craftlanması ayrı sürelere sahip. Örneğin; Legendary Silah 60 saniyede craft edilebiliyorken, zırh ve can potları 30 saniyede (3'er adet) craftlanabiliyor. Haritadaki herbir demirci alanı, herbir oyuncu için sadece 1 craft ile sınırlı. Siz craft yaparken kullandığınız blacksmith mekanının çatısından duman çıkıyor ve böylelikle sizin konumunuz yakındaki oyuncular tarafından kolaylıkla görülebiliyor. Bu yüzden craft yaparken son derece dikkatli olmak gerekiyor. Craft için gereken materyaller işinize yaramayan eşyaları, loot esnasında kırarak shard adı verilen oyun içi para birimine çevirip, yeterli sayıya ulaştığınızda bu shardlar ile dilediğiniz silah, zırh veya pot türünü craft edebilirsiniz. Legendary Armor basmak için 60 Shard, Legendary Weapon için 120 Shard ve bir kill almış olmak gerekiyor ve can ve zırh potları içinse 30'ar shard yeterli. Loot esnasında seçtiğiniz karaktere özel yetenekleri kasalardan düşürebiliyoruz. Her karakter yalnızca 3 skill kuşanabiliyor ve bunlardan 1 tanesi oyun başında bize sıçrama, jump boost veya uçma yeteneği olarak default olarak sunuluyor. Karakterler için blacksmith mekanlarında 60 shard ile yeni bir skill craft edebilirsiniz.Oynanış kısmında ise Paladins'den alışık olduğumuz class seçme ekranı karşımıza çıktıktan sonra istenilen karakter seçilerek zeplin ile atlama kısmına geçiyoruz bu noktada Realm Royale atlayış sonrası paraşüt veya şemsiye kullanmamış. Fall-damage olmadan istenilen yere oldukça havalı bir atlayış ile inebiliyoruz. Birçok oyunda kullanılan sprint özelliği yerine Realm Royale, Paladins oyunundan aşina olduğumuz at çağırma özelliğini eklemiş ayrıca düşmanlar kaçarken kalkan olarak kullanılabiliyor ve ciddi bir hasarı absorbe edebilmenizi sağlıyor.Şüphesiz oyundaki özgün ve oldukça eğlenceli olan bir diğer kısım ise öldükten sonraki revive kısmı. Düşmanınız sizi alt ederse 25 saniyelik revive süresi boyunca tavuğa dönüşüp kaçabiliyorsunuz yani sizi kaldırması bir başka oyuncuya ihtiyaç duyulmuyor. Oyun boyunca sadece 3 defa bu Chicken-Revive özelliğinden yararlanabiliyoruz.Oyun şuan Alpha sürümünde olduğu için Career ve Shop kısımları aktif değil, ilerleyen günlerde Hi-Rez Studios'un oyun için ne tarz güncellemeler getireceğini merakla bekliyoruz.

 

 

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!