Okunma Sayısı: 45
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Steam Cadılar Bayramı İndirimlerinde Oynanabilecek Oyunlar


Steam Cadılar Bayramı İndirimlerinde Oynanabilecek Oyunlar
Bir Steam indiriminden yine merhaba video oyun severler!

28 Ekim - 1 Kasım tarihleri arasında sürecek olan Happy Halloween yani Cadılar Bayramı için yapılan indirimlerden ve etkinlikten bahsedeceğiz. Ülkemizde pek kutlayanı olmasa da, konu Steam ve Steam indirimleri olunca bizleri de ilgilendiren bir bayram oluyor sonuçta.

Cadılar Bayramı oyunları deyince benim aklıma ilk gelenler, sanırım Friday the 13th: The Game ve Dead by Daylight olabilir. Hatta bunu yanına The Blackout Club da eklenebilir. Her biri bence Cadılar Bayramı havasını yaşatıyor.

Gerçi Cadılar Bayramı başlarda farklı amaçlar doğrultusunda daha sonra da "yazın bitişi ve kışın başlangıcı olarak simgelenmesi nedeniyle kutlanıyor" olsa da artık kutlanma sebebi sadece eğlence ve daha çok eğlence.

Neyse biz indirimlere kısaca göz atacak olursak;

The Blackout Club, yaşadıkları kasabada tuhaf olayların yaşandığına tanık olan bir grup gencin bu olayları çözmeye çalıştığı bir yapım. 30 Temmuz 2019, Question tarafından geliştirilen ve yayınlanan yapım şuan Steam'de %20 indirim ile 40,00 TL'ye alabilirsiniz.SCUM, ilk başlarda aslında özgün bir hikaye ile yola başlayan daha sonra herhalde istediği etkileşimi alamadığı için battle royale furyasına katılıp, kendi ayağına sıkmış bir yapım olarak değerlendirebiliriz. 29 Ağustos 2018'de Gamepires ve Croteam işbirliği ile çıkmasına rağmen, sanırım bu değişiklik yüzünden olacak ki hala erken erişimde bulunan yapıma Steam'de %30 indirim ile 26,80 TL'ye sahip olabilirsiniz.

Vampyr, ilk çıktığında ilgi odağı olan yapım eğer vampirlerden korkmuyorsanız, alıp denenecek bir yapım. Oldukça güzel bir dünyaya ve atmosfere sahip olan oyunun, NPC'leri de gayet güzel işlenmiş. Hepsinin kendine has hikayelerinin ve farklı karakteristik özelliklerinin oluşu bu güzel yapıma ayrı bir renk katmış. Steam'de %66 indirim ile 61,20 TL şuan.

Hunt: Showdown, Crytek yani Crysis tarafından geliştirilen Hunt'ın geçtiği dünya ve sahip olduğu atmosfer tek kelime ile muhteşem, çok güzel. Bu fırsatları değerlendirip, oynanması gereken bir oyun bence. %30 indirim ile 76,30 TL'ye Steam'de yer alıyor.Hello Neighbor, bir korku oyunu mudur bilmiyorum ama gerilim türünde olduğunu kesinlikle biliyorum. "Komşunuzun evine gizlice girerek onun bodrumunda sakladığı sırları açığa çıkarma üzerine olan gizli bir korku oyunudur. Her hareketinizden öğrenebilen gelişmiş bir yapay zekaya karşı oynayın."

"Her hareketinizden öğrenebilen gelişmiş bir yapay zekaya karşı oynayın." ne demek? Oyunun türlerinde neden "Zor" etiketinin olduğunu anlatıyor bu cümle, ve ne kadar zor olursa o kadar ürkütücü oluyor bu yapım. Bir kere camdan girdin mi eve bir daha o camdan giremeyeceğinin garantisini verebilir bu komşu.

Dead Island, Cadılar Bayramı, korku, gerilim dedik tabii ki zombilerde gelecek. Zombisiz cadılar bayramı mı olur hiç! Dead Island biraz eskimiş olabilir, 2016 yılında çıkan yapım artık üç, neredeyse dört yaşında. Biliyorum ne oyunlar gördük yaşına rağmen eskimeyen ama Dead Island bunlardan biri değil sanırım. Özellikle başlangıç sahnesi hala aklımda, o çocuk o aile ne hale geldi pis zombiler yüzünden, hem de daha oyun başlamadan... Dead Island %75 indirim ile 7,75 TL'ye Steam'de indirimlerinde yerini almış durumda.

DayZ, hahatta kalma, zombi ve açık dünya üçlüsünü bir araya getiren DayZ, keşke bu üçlüye kayık olabilseydi. Oyunu almayın, oynamayın demiyorum ama çokta bir şey beklemeyin. Arkadaş ortamı ile daha iyi oynanabilecek bir yapım açıkçası.

"Oyunun son hali oynanabilir seviyede. Serverlar dolu ve canlı. Oyunun fiyatı çok uygun olmasa bile bence şuan DayZ gerçekten yıllar sonra artık eğlenebilir bir seviyeye geldi." diyen bir oyuncusu var ama ben oynadığım vakitlerde maalesef bana bu izlenimi verememişti. Tekrar denemek lazım. Şuan %30 indirim ile 69,99 TL.


Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!