Geçtiğimiz günlerde Djooky Music’in Ukrayna adına yarışacak olan yarışmacının açıklanmasıyla Djooky Music fanları Emir Marlo’yu araştırmaya başladı.

17 yaşındaki Emir’in “Voices” isimli şarkısı Spinnup & Universal Music Group ortaklığında temmuz ayında yayınlanacak.

Djooky Music’in Türk hayranları tarafından ilgiyle takip edilen yarışmada bu yıl Ukrayna’yı Türk kökenli bir yarışmacının temsil etmesi oldukça heyecan yarattı. Şimdiden yarışmanın Avrupa çapında Top listesinin başında yer almasıyla favoriler arasında gösterilmeye başlandı. Resmi açıklamaya göre “Voices” Ukrayna’da yaşanan dramdan ve ülkenin yaşadığı zor günleri ele almakta. Savaşın son bulması ve Ukrayna’nın ayrılmaz toprak bütünlüğüne dikkat çeken sanatçı ABD merkezli çok uluslu şarkı yarışması Djooky Awards 2022’de ilk projesi ile büyük ses getirmeyi başardı. Emir, aynı zamanda Djooky Music tarihinde bu zamana kadar yarışan en genç şarkıcı ünvanına sahip.

Emir Marlo kimdir?

16 Ocak 2005 tarihinde İstanbul’da doğan Emir Ataoğlu eğitimini İstanbulda bir Anadolu lisesinde görmekte. Müziğe olan tutkusu daha çok erken yaşlarda gitar eğitimi almasıyla başladı daha sonra evde amatörce solo şarkılar yapan genç şarkıcı ilk profesyonel çıkışını Djooky ile yaptı. Genç şarkıcı ayrıca (COVID-19 pandemisinin başlangıcında hobi olarak başladığı) Voleybol oynamaktan hoşlanıyor.