Okunma Sayısı: 137
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Baby Driver Filminden Birbirinden Güzel 5 Şarkı


Baby Driver Filminden Birbirinden Güzel 5 Şarkı
Baby Driver, yönetmenliğini ve senaristliğini Edgar Wright'ın yapmış olduğu 2017 yapımı aksiyon, komedi ve suç filmidir. Filmin başrollerinde Ansel Elgort, Kevin Spacey, Lily James, Elisa Gonzalez, John Hamm, Jamie Foxx ve Jon Bernthal yer almaktadır.Filmin konusu ise şöyle: Baby (Ansel Elgort), bir suç dehası olan Doc'un (Kevin Spacey) emrinde çalışan kadrolu sürücüdür. Büyük çapta soygun planlarını harekete geçiren Doc için soygun ekipleri daima değişir, Baby ise sabittir ve onu uğuru olarak görür.

Baby, yetenekli bir sürücü olmasına rağmen yaptığı bu işi gönüllülükle yapmaz. Henüz bir çocukken geçirdiği trafik kazasında anne ve babasını kaybetmiş, hayatta kalmasına rağmen bu kaza sonucu kalıcı bir işitme sorunu yaşamıştır. Kulağından gelen sesi bastırmak için sürekli müzik dinler, soygun zamanlarında sürüş temposunu ise hazırladığı bu müziklere göre uydurur. Müzik onun hayata uyum sağlamasını ve ayakta kalmasını kolaylaştırır.Başarılı bir soygun sonrası Baby, ekip üyelerinin takdirini kazanır ve buradan ayrılır. Dox'tan aldığı bir tomar parayı evinin zeminine saklar. Evinde onun bakımını üstlenen işitme engelli Joseph (CJ Jones) ile birlikte yaşamaktadır.

Her zaman kahve içtiği mekanda şarkı mırıldanan Debora'ya (Lily James) rastlar ve aralarında bir çekim yaşanır. Derken Doc tekrar arar, bu onun son soygunu olacaktır. Baby'nin Doc ile de ilişkisinin gizemini de öğreniriz. Baby, henüz çocukken Doc'un arabasını soyar ve hayatı kaşılığında onun için çalışmaya söz verir. Yapılan anlaşma bu soygun ile nihayet son bulacaktır. Öte yandan, bu son soygunun üyeleri daha öncekiler gibi değildir. Acımasız bir gangster olan Bats (Jamie Foxx) Baby'yi endişelendirir ve işler iyice karışır. Aksiyonun dozu artar ve olaylar gelişir.

Film müzikleri oldukça özenle seçilmiş ve sizi filmin heyecanına sokmaya yetiyor. Filmin açılış sahnesini ve sizler için seçtiğimiz en güzel 5 şarkısını aşağıdan bulabilirsiniz. Keyifli dinlemeler.

1. The Jon Spencer Blues Explosion - Bellbottoms

Filmin açılış sahnesinde çalan bu şarkıda Baby, şarkının başlamasıyla birlikte direksiyon başında müziğin ritmiyle dans etmeye başlar ve müzik bitene kadar da müzikle birlikte sürücü hünerlerini gösterir.

2. Queen - Brighton Rock 

Şarkı aslında sonu mutsuz biten bir yaz aşkını anlatsa da, bizi burada en çok etkileyen harika solo gitar performansı oldu.

3. Simon & Garfunkel - Baby Driver

Filmin hikayesini oluşturan şarkı diyebiliriz.

4. Sky Ferreira - Easy 

Bu şarkı, aslında Lionel Richie tarafından söylenmiş olmasına rağmen bu film için Sky Ferreira tarafından yeniden düzenlenmiş hali diyebiliriz.

5. T.Rex - Deborah


http://www.youtube.com/watch?time_continue=17&v=28Gj5Bfj90Y

Deborah ve Baby arasındaki sohbet esnasında çalan ve birlikte dans etmeye başladıkları şarkı.

Kaynak: 1 , 2 ,

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!