Okunma Sayısı: 450
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Okunması Gereken En İyi 10 Fantastik Kitap Serisi


Okunması Gereken En İyi 10 Fantastik Kitap Serisi
Kitapların insanlar üzerinde etki bıraktığı, yaşamına yön verdiği veya düşüncelerini şekillendirdiği şüphesiz göz ardı edilemez bir gerçek. Geçmişten günümüze farklı türlerde yazılmış, kimi tarihi taşımak amacı ile kimi ise tamamen kurgu olan kitaplar okunmayı bekleyen bir dünya gibiler. Kapağı açtığımızda farklı bir dünyaya geçiş yaptığımızı en çok fark ettiren kitaplar ise fantastik türde yazılmış eserler.

Hayal gücünün de ötesinde, okurken adeta izliyormuş hissi uyandıran ve gerçek dünyadan bir an için bile olsa sizi alıp götüren fantastik kitaplar iyi ki var!

Yarattıkları dünya ve karakterleri ile okuyucusunu büyülemeyi başarmış 10 Fantastik kitap serisini sizler için derledik.

1. Belgariad


David Eddings'in yazdığı beş kitaplık bir fantastik seri olan Belgariad, Garion ve arkadaşlarının macera dolu yolculuğunu anlatır. Kutsal taşı ele geçirmek ve uğruna çabaladıkları mücadeleyi anlatan kitap bir solukta bitireceğiniz türden.


2. The Wheel of Time


The Wheel of Time, Robert Jordan'ın 14 ciltlik ve yaklaşık 10.000 sayfalık unutulmaz eseridir. İyi ve kötünün keskin bir şekilde birbirinden ayrıldığı fantastik bir dünyada asla bitmeyecek olan savaş yeniden alevlenir. Savaşın tekrar başlaması ve beraberinde yaşanan olaylar ile heyecanı her sayfasında zirvede tutan bir kitap.


3. Percy Jackson


Percy Jackson, Rick Riordan tarafından yaratılmış, 17 ödüllü fantastik kitap serisidir. Fantastik türün hakkını veren kitap, hayal gücünün en yaratıcı ürünü desek yanılmış olmayız.


4. The Dark Tower


The Dark Tower, Amerikalı yazar Stephen King tarafından yazılan fantastik, bilim-kurgu, korku ve western türlerindeki seridir. Kaliteli bir yazarın kaleminden çıktığını her sayfayı çevirdiğinizde anlayacağınız kitap, aynı zamanda zekice kurgulanmış konusu ile sizi kendine çekecek.


5. Ranger's Apprentice


Ragner's Apprentice,  John Flanagan tarafından yazılmış bir fantastik roman serisidir. Konu olarak yetim bir çocuğu elen alan kitap, ölen babası gibi iyi bir şövalye olmaya çalışan Will ve onu yetiştiren gizemli Kolcu Halt'ın hikayesini konu alır.


6. The Kingkiller Chronicle: Day One


Patrick Rothfuss tarafından kaleme alınan Kingkiller Güncesi serisinin ilk kitabıdır. İthaki yayınları tarafından ülkemizde okuyucu ile buluşmasına imkan verilen kitap, yenilikçi fantastik edebiyatının örneklerinden.


7. Game Of Thrones


Amerikan yazar George R. R. Martin tarafından yazılan, dizisi ile ülkemizde de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Game of Thrones, fantastik dünyanın en başarılı örneklerinden. Kralıklar, özel güçler ve ejderhaların boy gösterdiği bir dünya hayal etseniz nasıl olurdu sorusunun cevabını fazlası ile veren kitap mutlaka okunması gerekenler arasında.


8. Storm Front Book One Of The Dresden Files


Jim Butcher tarafından yazılan 15 kitaplık seride fantastik ve polisiye edebiyatı bir arada görüyoruz. Özel detektif ve büyücü Harry Dresden’in araştırmalarını konu alan serinin ilk beş kitabı İthaki Yayınları tarafından Türkçe'ye çevrilerek okuyucu ile buluşturulmuştur.


9.  The Lord of The Rings


İngiliz filolojist ve Oxford Üniversitesi profesörü J. R. R. Tolkien'in yazdığı epik fantezi türündeki roman olan The Lord Of The Rings, Hobbit kitabının devamı olması beklenirken tamamen farklı bir dünyaya kapılarını açarak fantastik edebiyatın önemli ve sevilen eserlerinden biri haline gelmiştir.


10. Harry Potter


Yazıldığı ve sinemaya uyarlandığı günden bu yana hayran kitlesini büyük küçük her geçen gün arttırmayı başaran kitaplar arasında en unutulmaz olanı Harry Potter desek yanılmış olmayız.  İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından yedi kitap hâlinde yazılmış olan bu büyülü dünya edebiyat tarihinde birçok ilklere de imza atmıştır. Harry Potter ve başından geçen olayları büyülü bir şekilde anlatırken okuyucuyu da bu büyülü dünyaya katan kitap mutlaka okunması gerekenler arasında.


Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!