Okunma Sayısı: 19
  • 2
  • 0
  • 0
  • 0

Türkiye'nin Tarihi Çeşitliliği Tek Adreste


Türkiye'nin Tarihi Çeşitliliği Tek Adreste

Türkiye sınırları içerisinde bulunan müze ve ören yerlerini markalaştırmak adına yapıların sosyal medya hesapları ve web siteleri tek çatı altında toplandı.

Türkiye sınırları içerisinde bulunan müze ve ören yerlerini markalaştırmak adına Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan yapıların sosyal medya hesapları ve web siteleri tek çatı altında toplandı.

Ziyaretçiler https://turkishmuseums.com/ adresinden tüm müze ve ören yerlerine ulaşabilir, gezdikleri müzelere ilişkin görüş ve önerilerini aynı sayfa üzerinden direkt Bakanlıkla paylaşabilirler. Sosyal ve dijital medyadaki müze tanıtımı iletişim stratejisinin belirlenmesinin ardından oluşturulan ortak ağda, bilgi verici paylaşımların yanı sıra Türkiye'deki müze ve ören yerlerine ilişkin fotoğraf ve videolara da yer verilmektedir.

Bakanlıktan edinilen bilgiye göre, kültür turizmi alanındaki sahip olunan potansiyelden daha çok faydalanmak, turizm sektöründe müze turizminin payını artırmak, müze ziyaret oranlarını ve müze turizmi gelirlerini yükseltmek, zengin kültür ve sanat mirasına yönelik farkındalığı artırmak, turizmin 12 aya ve ülke geneline yayılmasına katkı sağlamak için çalışmalar sürdürülmektedir.

"Turkish Museums" çatısında buluşan tüm müze ve ören yerlerinintanıtımı için Bakanlıkça çekilen 9 kısa video ve nadide eserlere ait fotoğraflar Facebook, Instagram, Youtube, Twitter ve Tripadvisor hesaplarından takipçilerin beğenisine sunuluyor.

Kaynak: 1
Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!