Okunma Sayısı: 43
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Taciz ve Tecavüzle Suçlanan Harvey Weinstein Polise Teslim Oldu


Taciz ve Tecavüzle Suçlanan Harvey Weinstein Polise Teslim Oldu
Geçtiğimiz Ekim ayında New York Times’ta çıkan bir makalede, Hollywood’un en büyük yapımcılarından biri olan Harvey Weinstein hakkındaki ilk cinsel saldırı iddiası ortaya çıkmıştı. Daha sonra 3’ü tecavüz olmakla birlikte toplamda 13 kadının Weinstein’ın kendisine cinsel tacizde bulunduğunu belirtmiş ve bunun devamı gelmişti.

Eski film yapımcısıyla başlayan süreç, MeToo ve Time’s Up haraketlerinin doğmasına ön ayak olmuş, bu sayede sinema sektöründeki taciz iddiaları ve cinsiyet eşitsizliği gibi konular hiç olmadığı kadar gündeme gelmişti.Tüm bu sürecin başlangıcında yer alan Harvey Weinstein, suçunu kabul edip rehabilite olacağını açıklamıştı. Weinstein hakkında bir süredir New York, Los Angeles ve Londra’da soruşturmalar sürdürülüyordu. Bu soruşturmaların yavaş yavaş sonuna gelinirken Weinstein, bu sabah New York’ta polise teslim oldu. 80’den fazla kadın tarafından cinsel saldırıyla suçlanan eski yapımcının 1 milyon dolar karşılığında şimdilik serbest bırakılması bekleniyor. Pasaportuna el konulup ayak bileğine bir monitör takılması beklenen Weinstein hakkında aralarında Ashley Judd, Rose McGowan, Salma Hayek, Lupita Nyong’o ve Gwyneth Paltrow gibi isimlerin de bulunduğu pek çok kadın tarafından verilmiş şikayet bulunuyor.

Yargılanma süreci önümüzdeki günlerde başlayacak 66 yaşındaki Harvey Weinstein’ın 25 yıla kadar hapis cezası alması bekleniyor.

Kaynak: 1

 

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!