Okunma Sayısı: 24
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Google, AMP'yi Gmail'e Getiriyor


Google, AMP'yi Gmail'e Getiriyor
Google, e-postaları daha çekici ve interaktif hale getirmek için Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) teknolojisini Gmail'e getirdiğini açıkladı.

Başlangıçta gereksiz dağınıklığı ortadan kaldırarak web sitelerini hızlandırmak için tasarlanan teknoloji, yeni Gmail Geliştirici Önizleme uygulamasını güçlendirecek.

Gmail ürün yöneticisi Aakash Sahney, "Bugün, AMP'nin gücünü Gmail Geliştirici Önizlemesi aracılığıyla e-postayla yayınlıyoruz - geliştiricilerin e-postaları daha etkileşimli ve çekici hale getirmek için yeni bir yol olacağını düşünüyoruz" dedi. AMP ile, e-posta mesajlarındaki bilgilerin dinamik, güncel ve işlem yapılabilir olması daha kolay olması bekleniyor.

Yeni çözüm, bir bağlantıyı tıklatmaya veya başka bir web sitesini ziyaret etmeye gerek kalmadan, pratik olarak e-postanın düzeninde doğrudan basit eylemler (takvim randevusu, rezervasyonu veya bir etkinliği onaylama gibi) yapmayı mümkün kılacak.

Bunun nasıl göründüğü ise aşağıda inceleyebilirsiniz:

[video width="700" height="350" mp4="https://api.wannart.com/storage/post/2018/02/ezgif-1-8146770192.mp4"][/video]

[video width="630" height="314" mp4="https://api.wannart.com/storage/post/2018/02/ezgif-1-828514ed16.mp4"][/video]

 

AMP'yi 2015'te piyasaya sürdükten sonra, teknolojiyi geliştirmeye ve sonunda daha hafif ve daha hızlı hale getirmek için reklam biçimlerine entegre etmeye devam etti . Artık şirket e-postayla da aynı şeyi yapmak istiyor gibi görünüyor.

AMP'yi doğrudan Gmail'e ekleme fikri, Google'ın bugün erken saatlerde Amsterdam'daki AMP Conf' da mobil cihazlar için görüntü, video ve animasyon deneyimleri oluşturmalarını sağlamayı amaçlayan yeni AMP hikaye biçimini açıkladıktan sadece birkaç saat sonra geliyor.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!