Okunma Sayısı: 32
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Fortnite Mobile, Çapraz Platform Özelliği ile Geliyor!


Fortnite Mobile, Çapraz Platform Özelliği ile Geliyor!
Son dönemlerde tüm dünyayı ''Battle Royale'' tarzı oyunlar kasıp kavuruyor. Şu an için piyasanın lideri PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) diyebiliriz. Ancak en büyük rakibi Fortnite'ı da hafife almamak gerekiyor. Fortnite, geçtiğimiz ay, uzun bir süreden sonra PUBG'yi anlık oyuncu sayısında geçmeyi başaran tek yapım olmuştu. Oyunun yapımcı firması Epic Games'in hızını düşürmeye hiç niyeti yok. Firma şimdi de oyunun mobil cihazlara da geleceği hakkında bir duyuru yaptı.


Fortnite Mobile, Çapraz Platform Özelliği ile Geliyor!


iOS ve Android işletim sistemlerinin yüklü olduğu telefonlardan ve de tabletlerden oynanabilecek oyun için yapımcı firma Epic Games şöyle diyor:

''Oynanış aynı, haritalar aynı, içerik aynı. Haftalık güncellemeler bile değişmeyecek! Pazartesi gününden itibaren iOS Davet Etkinliği için kayıt olabilirsiniz. Android desteği de önümüzdeki birkaç ay içinde gelecek.''

''Sony’deki dostlarımızla ortaklığımız sayesinde, Fortnite Battle Royale Playstation 4, PC, Mac, iOS ve gelecekte Android platformları arasında platformlar arası oynamayı ve ilerleme kaydını destekleyecek. Yani oyunu farklı cihazlarda oynayan oyuncular da bir araya gelip ekip kurabilecek.''

Bu çapraz platform kararı ne derecede uygulanabilir henüz bilmiyoruz. Bakalım Epic Games farklı platformlardan oynayan oyuncular için eşit bir oyun deneyimi sağlayabilecek mi?


iOS Versiyonu için Nasıl Davet Alabilirim?


12 Mart Pazartesi gününden itibaren iOS Davet Etkinliği için sitenin kendi adresinden kayıt olabilirsiniz. E-posta davetleri kısa süre sonrasında gönderilmeye başlayacak. Hemen davetiye alamazsanız üzülmeyin, önümüzdeki aylar boyunca düzenli olarak oyuncu ekleyeceğiz. Epic’ten davetiye alan oyunculara, arkadaşlarıyla paylaşmaları için davet kodları da gönderilecek. Katılmak için cihazınızda iOS 11'in kurulu olması gerekiyor.
Sizce mobil platformlara da bu atılımı yapan Epic Games, piyasanın lideri PUBG'yi devirebilecek mi? Siz hangi oyunu tercih ediyorsunuz? Sizce Epic Games'in üst seviyede bir çapraz platform deneyimi sunması şu an için mümkün mü? Yorumlarınızı bekliyoruz. Hepinize iyi oyunlar! :)

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!