Okunma Sayısı: 13
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

E-Devlet Durdurulamıyor! Taşınma Hizmeti Geliyor!


E-Devlet Durdurulamıyor! Taşınma Hizmeti Geliyor!
Alt-üst soyağacı bilgisi ile başlayan ve kullanıcı sayısını önemli ölçüde artıran E-Devlet, yakında yeni bir hizmetle karşımıza çıkacağını duyurdu. Bu hizmetle beraber vatandaşların taşınma işlemlerinden sonra birçok farklı kurumda zaman kaybetme durumu ortadan kalkıyor. Taşınan vatandaşların tüm abonelik işlemleri ve adres değişiklikleri E-Devlet üzerinden yapılabilecek.E-Devlet’in asıl amacının vatandaş, kamu ya da özel sektörden hiçkimsenin birbirinden belge talep etmeyeceği bir sistemin inşa edilmesi olduğunu söyleyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, bunu sağlamak için tüm bakanlıkların ortak çalışmalar yürüttüğünü belirtti. “Bir kurumun bir kişi ile ilgili veriyi doğrulayabilmesi için sistemlerin konuşması gerekiyor. Bu bizim ulusal E-Devlet stratejimizde eylem planlarımızdan bir tanesidir” diyen Kılıç, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

Eğer bir yerden bir yere taşınacaksınız, bunu bütünleşik hizmet olarak ele alacağız. E-Devlet’te tek bir ekran yapacağız. Bazı bilgiler otomatik olarak önünüze gelecek. Sisteme girdiğinizde eski adresiniz çıkacak, siz hangi adrese gitmek istiyorsanız onu girdiğiniz anda, çocuğunuzun okulunu da aynı anda o ekran üzerinden taşıyacaksınız. Adres kaydını taşıyabileceğiniz gibi elektrik, su gibi tüm abonelik işlemlerini de buradan yapabileceksiniz. Yani bir yerden bir yere taşınırken, nasıl bütün kayıtlarımızı alıp gidiyorsak, hepsini tek ekran üzerinden yapacağız. Arka planda sistemler birbiriyle verinin doğruluğunu kontrol ederek bunu yapacak.”

Taşınma sisteminin entegrasyonu için Milli Eğitim Bakanlığı ve abonelik gerektiren elektrik, su, doğalgaz gibi firmaların bilgi işlem ve strateji daire başkanlıkları ile bir araya geleceklerini söyleyen Kılıç, sistemin kısa sürede entegrasyonunu sağlayacaklarını kaydetti.

Kaynak: 1
Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!