Okunma Sayısı: 42
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

League of Legends Yaz Mevsimi Finali: RBE vs SUP


League of Legends Yaz Mevsimi Finali: RBE vs SUP
Geçtiğimiz yılın Türkiye Büyük Finali şampiyonu olan 1907 Fenerbahçe, bu yıl yarı finalde Bahçeşehir SuperMassive'e yenilerek elenmişti. SUP final geleneğini koruyarak yine finale çıktı ama bu sefer karşısında Kış Mevsimi Finalinden tanıdığımız Royal Bandits var.Royal Bandits yarı finalde üst üste şampiyonluk almış olan Dark Passage'ı yenerek finale yükselmişti. Finalde ise karşısında şampiyonluğu fazlasıyla isteyen bir takım SuperMassive var. Bu iki takım finale tam olarak nasıl çıktı?

Bahçeşehir SuperMassive
MSI 2018'den yenilgiyle geri dönen SUP, bu yenilginin ardından yaz mevsiminde de kış mevsiminde gösterdiği performansı gösterememişti. Arka arkaya alınan mağlubiyetlerden dolayı takımın durdurulamaz görüntüsü bir hayli zedelendi. Zedelendi ama üst üste altıncı defa mevsim finaline katılan SUP, TBF'ye de finalist olarak çıkmayı başardı buradan takımın ne kadar güçlü olduğunu anlayabiliyoruz.

Royal Bandits
Bu Royal Bandits'in ilk sezonu olmasına rağmen kadrosu ve oynayış biçimi ile ligi iki mevsimdir domine etmeye devam ediyor. Yarı Final'de DP'yi 3-0 yenerek finale yükselen takım, SupperMassive'den intikam almak istiyor gibi, sonuçta kapanmamış bir hesapları var.

Kaybedilen Kış Mevsimi Finali'nin ardından Royal Bandits kadrosunda birçok değişim yaşandı. Sadece BrokenBlade ve Dumbledoge kadrodaki yerlerini korurken üç yeni oyuncu ve bir yeni koç ekibe katıldı. Takıma katılan oyunculara dair birçok soru işareti mevcuttu. Abbedagge'nin yeterlilikleri sorgulanmış, Closer'ın tecrübesizliği vurgulanmış ve Freeze'in uzun süre boyunca profesyonel arenadan uzak kalmasına dikkat çekilmişti. Ne var ki yenilenen bu kadro endişeleri tamamen boşa çıkardı. Lig Aşaması sona erdiğinde 22 galibiyetle puan tablosunun zirvesine yerleşmiş, liderliğini bitime bir hafta kala garantilemiş bir Royal Bandits vardı.

Bizim Tahminimiz


RBE vs SUP karşılaşması 16 Eylül'de Ülker Spor ve Etkinlik Alanı'nda oynanacak ve 5 maçlık seride 3 galibiyet alan kazanacak. Bizce SUP bu yıl şampiyon olup dünya finallerine gidecek gibi duruyor. Ancak RBE dersine iyi çalışıp kış mevsimindeki hatalarını tekrarlamadan maçlara çıkarsa işlerin rengi biraz değişebilir.Oyuncu kadrolarına baktığımız zaman neredeyse her koridor eşit sayılabilir. Zaten son zamanlarda League of Legends tamamen takım oyununa dönüştü. Eskisi gibi bireysel oyunlar yeterli sonuç vermiyor. Stomaged hata yapmadığı sürece SUP'in endişelenmesi gereken bir durum yok gibi duruyor. En kritik koridor alt koridor olacak gibi gözükse de üst koridorda BrokenBlade ve Fabfabulous arasında kanlı dakikalar geçebilir gibi. Eğer RBE bir süpriz yapmazsa maç serisi SUP 3-2 RBE şeklinde bitecek diye düşünüyoruz.16 Eylül'de Ülker Spor ve Etkinlik Alanı'nda oynanacak maç Twitch üzerinden canlı yayınla sunulacak.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!