Okunma Sayısı: 64
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0

Town of Salem'de Büyük Veri Sızıntısı!


Town of Salem'de Büyük Veri Sızıntısı!
2014'den beri sevilerek oynanan rol yapma oyunu Town of Salem bu sefer şaşırtıcı bir olayla gündeme geldi. Town of Salem forumunda geliştiricinin yazdığı mesajla ortaya çıkan olay herkesi tedirgin etti. Mesajda ise şunlardan bahsediyor;

Noel tatilinde BMG'den aldığı mesajla olayı öğrenen ToS ekibi veri tabanında bir sızıntı olduğunu ve güvenlik ekibiyle temasta olduklarını söyledi. Bu hack saldırısında e-posta adresleri, şifreler ve ip adreslerinin sızıntıya uğradığını belirten ekip, kredi kartı bilgilerini tutmadıklarını ve o bilgileri göremediklerini söyledi ve o konuda tedirgin olmamamız gerektiğini de ekledi.Herkes tatildeyken böyle bir olayın meydana gelmesini ise üzüntüyle karşıladıklarını belirttiler. Son olarak ise şifreleri düz metin olarak değil de hash olarak yani korumalı bir şekilde veri tabanlarında sakladıklarını belirten geliştirici eğer parolanız güçlü ise kırmaları uzun zaman alacaktır diye belirtti.

Geliştiricinin tavsiyesi eğer içiniz rahat etmiyorsa şifrenizi değiştirmeniz yönünde. Her ne kadar çok güçlü bir şifreniz olsa da şifrenizi değiştirmenizi öneriyoruz. Oyuna steam hesabınızdan giriş yapıyorsanız o konu hakkında net bir durum olmasa da güvendesiniz diyebiliriz. Bakalım bu hack saldırısı ilerde Town of Salem oyuncularını daha büyük bir sıkıntıya sokacak mı beraber göreceğiz. Ancak hack saldırısı tahmin edildiği kadar büyükse 8 milyon oyuncunun önemli bilgileri sızmış ve bu da başlı başına büyük tedirginlik yaratacak bir konu.

Ayrıca oyunda kayıtlı kullanıcılar arasında top 50 mailde listelenmiş durumda. Buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!