Okunma Sayısı: 30
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Epic Games'in Patronundan Oyuncuları Sevindirecek Haber


Epic Games'in Patronundan Oyuncuları Sevindirecek Haber
Epic Games CEO'su Tim Sweeney'den, bilgisayar oyuncularını sevindirecek haberler var. Epic Games'in, Steam'in oyun dünyasına hükmetmesinden rahatsız olduğunu hepimiz biliyoruz. Sweeney, bunu bir kez daha vurguladı ve "Steam'in monarşisini" yıkmaya kararlı olduklarını gösterdi.

Sweeney, bilgisayar oyunlarının dağıtım haklarını almanın şu anki "statükoyu" değiştirmenin tek yolu olduğunu belirtti. Oyuncuların tweetlerine cevap veren Sweeney, Epic Store gibi alternatif oyun mağazalarının büyümesinin ve Steam'in dominantlığını yıkmalarının, oyun fiyatlarının değişimine götürebileceğini söyledi.

https://twitter.com/TimSweeneyEpic/status/1143669644877815810?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1143669644877815810&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.pcgamer.com%2Fepic-games-boss-defends-exclusivity-strategy%2F

Bunun yanında Sweeney ilginç bir rakam verdi: Steam dışındaki oyun mağazalarının, Steam'in büyüklüğünün %5'ine bile erişemediğini söyledi. Sweeney, Steam'in uyguladığı %30 kesintinin -bunu mağaza vergisi olarak adlandırıyor- oyun geliştiricileri ve yayıncılar için "feci bir durum" olduğunu belirtti.

Temennimiz Sweeney'in en kısa zamanda hedefine ulaşması ve böylelikle daha uygun fiyatlardan oyunlara erişebilmek.

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!