Okunma Sayısı: 86
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Stone Sour ve Slipknot'un Arkasındaki Deha: Corey Taylor


Stone Sour ve Slipknot'un Arkasındaki Deha: Corey Taylor
Corey Taylor'ı çoğunuz Slipknot ve Stone Sour'un solisti olarak zaten tanıyorsunuz. Hem temiz vokal konusunda hem de "scream" ve "growl" açısından rock ve metal tarihinin en yetenekli solistlerinden biri. Ancak, Corey Taylor sadece bir solistten daha fazlası.

Corey Taylor, hem sözünü esirgemeyen hem de bu ettiği sözlerin de arkasında duran bir sanatçı.

(Örnek 1)
(Örnek 2)
Taylor'ın pop müzikle genel olarak pek anlaşamadığını söyleyebiliriz. Ancak, kendisi sadece sözde kalmayıp bunu destekleyecek diskografiye de sahip. Slipknot en başarılı metal grupların da biriyken Stone Sour da Rock&Roll'da izini bıraktı. Slipknot şu an "We Are Not Your Kind" albümüyle metal tarihinin en büyük albüm tanıtımlarından birini geçiriyor. Corey Taylor bunun merkezinde, sosyal medyada sık zaman geçiriyor ve hayranlarıyla sürekli etkileşim içerisinde. Yazının başında dediğimiz gibi Corey Taylor bir solistten fazlası.

Corey Taylor aynı zamanda Stone Sour ve Slipknot'un şarkı yazımında da yük çekiyor. Bunun en büyük örneğini de Londra'da verdiği akustik konserde görüyoruz.
Yaklaşık 2 saat süren bu konserde Taylor, Through Glass'den Spit It Out'a kadar imzasının olduğu birçok şarkıyı seslendiriyor. Sanatçıyı bu konserde SpongeBob'un jeneriğini seslendirirken bile dinleyebiliyoruz.

Corey Taylor'ın yaratıcılığı burada da bitmiyor. Hepimizin bildiği gibi Slipknot neredeyse her çıkaracağı albümden önce yeni maskeler tanıtıyor. Bu seneki yeni maskeler ise Taylor ve Tom Savini'nin ortak yapımı. Maskelerin hepsi ilk olarak "Unsainted" videosunda tanıtıldı.


Buna ek olarak Stone Sour'un isminin bulunması da Corey Taylor ve Slipknot gitaristi Jim Root'un ilginç bir anısı var. İkili grubu kurmaya karar veridkten birkaç gün sonra Corey Taylor bir bara gider ve oradaki kokteyl isimlerine bakınca Jim Root'u arar. Taylor, Jim Root'a grup ismi önerisi olarak kokteyl isimlerini saymaya başlar. Birkaç kokteyl ismi daha çekici gelse de ikili sonrasında grubun ismini Stone Sour koymaya karar verir. Corey Taylor geçmişte alkol ve uyuşturucu problemleri yaşasa da viskiye hala bir sevgisinin olduğunu dile getiriyor. Hatta Slipknot bu yıl bir Iowa firmasıyla anlaşıp grup adına viski çıkardı.

 Taylor'ın Slipknot'la en iyi albüm tanıtımlarından birini yaptığını dile getirmiştik. Stone Sour'un son albümü Hydrograd de birçok eleştirmen tarafından olumlu yorumlandı. Slipknot'un yeni albümü 9 Ağustos'ta çıkacak ve dün yeni bir "teaser" yayımladılar.

https://twitter.com/slipknot/status/1152292460300627968

Teaser'da saliselik de olsa pazartesi günü Slipknot'un bir klip veya şarkı çıkaracağını görebiliyoruz. Bakalım Corey Taylor ve arkadaşları bu sefer bize ne sunacak?

 

 

Yorumlar (0)

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

Bu gönderi için henüz bir yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

WANNART
Profilini oluşturmak, İçerik yazmak, İtibar Puanı Kazanmak İçin Hemen Şimdi Kayıt Olabilirsin! KAYIT OL!